Menu
logo tjk main

Ponadczasowe dekoracje do domu, czyli świece i świeczniki

Ponadczasowe dekoracje do domu, czyli świece i świeczniki Foto: Dekoria, świecznik Tree
Dawniej świece stanowiły główne źródło światła. Dziś, choć zostały zastąpione przez dużo bardziej wydajną elektryczność, w wielu domach nadal zajmują ważne miejsce. Nie pełnią już wprawdzie funkcji praktycznej, są jednak jednym z najbardziej uniwersalnych elementów aranżacji różnych wnętrz.

Ciepłe, rozproszone światło świec tworzy niepowtarzalną atmosferę i zmienia mieszkanie w bajkową krainę. Wydobywa z wnętrza to, co niewidoczne na co dzień - zaskakujące kształty i faktury. Jak zatem dobrać świece i świeczniki, by w pełni wykorzystać ich możliwości aranżacyjne?

Niezastąpione dodatki do salonu
Świece i świeczniki łatwo dopasujesz do wnętrza w każdym stylu. Szeroki wybór kształtów, rozmiarów i kolorów daje wręcz nieograniczoną liczbę pomysłów! Możesz dowolnie łączyć ze sobą kilka świec, tworząc większe kompozycje, lub poustawiać je pojedynczo w różnych częściach pomieszczenia - na półkach, na stoliku kawowym lub na parapecie. Pamiętaj, by zachować bezpieczną odległość od firanek i innych łatwopalnych materiałów oraz umieszczać zapalone świece poza zasięgiem dzieci i zwierząt domowych.

Jeśli Twój salon jest urządzony w klasyczny sposób, dobrze sprawdzą się proste świece zatopione w szkle (np. Heartwick Flame od Dekoria.pl) lub pięcioramienne stylizowane świeczniki przypominające dekoracje znane z eleganckich, arystokratycznych posiadłości.

Ponadczasowe dekoracje do domu2
Dekoria, świecznik pięcioramienny

Romantyczny salon w stylu prowansalskim warto z kolei udekorować szklanymi świecznikami w pastelowych kolorach. Wnętrze rustykalne zaś - produktami wykonanymi z drewna (np. świecznik Pescara lub Loria). Bez trudu dopasujesz też świeczniki do nowoczesnych aranżacji. Wybierz te o fantazyjnych kształtach, wykonane z błyszczącej stali, lub przeciwnie - minimalistyczne i surowe.

Ponadczasowe dekoracje do domu3
Dekoria, świecznik Pescara

Ponadczasowe dekoracje do domu4
Dekoria, świecznik Snake

Dekoracja stołu
Stół udekorowany świecami to klasyka, która sprawdzi się nie tylko podczas romantycznej kolacji we dwoje. Taka oprawa spowoduje, że każdy posiłek nabierze odświętnego charakteru. Bardzo efektownie wyglądają długie, proste świece w wysokich świecznikach ustawione pomiędzy zastawą stołową. Nie zajmują dużo miejsca, nie ma także ryzyka, że wosk zachlapie obrus lub talerze. Ciekawym rozwiązaniem są także świeczniki przypominające kształtem kieliszki (np. model Alice). W ich wnętrzu wystarczy umieścić tealight (czyli tzw. podgrzewacz), by cieszyć się atmosferą rodem z ekskluzywnej restauracji. Dekoracje tego typu można zestawić również ze świeżymi roślinami lub suszem kwiatowym, unoszącym się w wypełnionej wodą szklanej miseczce.

Ponadczasowe dekoracje do domu5
Dekoria, świecznik Chic

Aromaterapia na wyciągnięcie ręki
Świece oddziałują nie tylko na zmysł wzroku, lecz także... węchu. Wystarczy wybrać produkt nasączony pięknymi olejkami, by zorganizować we własnym domu miniseans aromaterapii. Relaksacyjne i lecznicze właściwości różnych aromatów są wykorzystywane przecież od wieków na całym świecie.

Świece zapachowe dostępne na stronie Dekorii nie tylko wprawiają w doskonały nastrój, lecz także odświeżają powietrze w mieszkaniu. Jaki więc aromat wybrać? Wszystko zależy od Twojego nastroju - jaśmin pozwala się zrelaksować, lawenda uspokaja, jałowiec pobudza, a geranium wspomaga koncentrację...

Ponadczasowe dekoracje do domu6
Dekoria, świece zapachowe Heatrwick Flame

Świece nie wychodzą z mody i można je dowolnie zestawiać z innymi elementami dekoracyjnymi - muszlami, kwiatami, kamieniami... Tylko od Twojej wyobraźni zależy, jakie kompozycje stworzysz.

Więcej o dekoracjach mieszkania przeczytasz tutaj:
http://www.dekoria.pl/blog/drewno-we-wnetrzach-naturalnie/ 
http://www.dekoria.pl/blog/dom-pelen-kwiatow-romantyczny-salon-w-4-krokach/

Nie masz uprawnień do komentowania