Menu
logo tjk main

Stadler Form Viktor - pomoże uwolnić się od smogu

Stadler Form Viktor - pomoże uwolnić się od smogu
Ostatnie doniesienia dotyczące wystąpienia w wielu miastach zjawiska, jakim jest smog pozwala nam zdać sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne w codziennym życiu jest czyste powietrze. Nie zawsze możemy zagwarantować sobie odpowiednią jakość powietrza w otaczającym nas na co dzień otoczeniu. Podczas wyjścia z domu zawsze jesteśmy narażeni na kontakt z zanieczyszczeniami atmosferycznymi.

Wielu rodzajom nieczystości obecnym w atmosferze nie możemy samodzielnie, jako pojedyncze jednostki zaradzić. Niemniej jednak czy to ma oznaczać, iż nie mamy prawa do cieszenia się czystym otoczeniem?

Nawet we własnym mieszkaniu musimy liczyć się z obecnością wielu zanieczyszczeń w powietrzu, m.in. kurzu, pyłków, grzybów, nieprzyjemnych zapachów czy nawet bakterii i wirusów. Wiele osób zauważyło, iż przebywanie w zanieczyszczonym otoczeniu negatywnie wpływa na ich samopoczucie. Przewietrzanie pomieszczeń nie zawsze niesie za sobą upragniony efekt - do mieszkania dostają się wraz ze świeżym powietrzem zanieczyszczenia czy nieprzyjemne zapachy.

Niewłaściwe warunki dotyczące jakości powietrza panujące w pomieszczeniach mogą również przyczyniać się do takich dolegliwości jak podrażnienie dróg oddechowych, kaszel, katar czy niespokojny sen.

Co zrobić w przypadku, gdy chcemy mieć czyste i zdrowe powietrze w mieszkaniu? Prawdopodobnie najlepszym wyjściem z sytuacji okaże się zakup odpowiedniego oczyszczacza powietrza. Aktualnie producenci prześcigają się we wprowadzaniu na rynek nowości, które mają poprawiać jakość naszego otoczenia. Godnym uwagi urządzeniem jest oczyszczacz powietrza Stadler Form Viktor.

Wydajność i efektywność urządzenia Stadler Form Viktor
Stadler Form Viktor jest uważany za oczyszczacz powietrza odznaczający się bardzo dużą wydajnością pracy. Charakteryzuje się on wysokim wskaźnikiem dostarczania czystego powietrza. Według powszechnie dostępnych informacji oraz instrukcji obsługi dostarczonej przez producenta oczyszczacz najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 50 m² (czyli, zależnie od wysokości danego pomieszczenia, ok. 125 m³). Liczby te można porównać obszarowo do kilku niewielkich sypialni w domu jednorodzinnym bądź niewielkiego mieszkania w zabudowie blokowej.

Tak więc jak możemy zauważyć, jedną z najważniejszych funkcji każdego urządzenia odpowiedzialnego za czystość powietrza w naszym mieszkaniu jest jego wydajność.

Co więcej, powinniśmy również zwrócić uwagę na efektywność sprzętu. Oszacowano, iż w przypadku Stadler Form Viktor wynosi ona około 99%. Zgodnie z zapewnieniami producenta urządzenie w przeciągu 1 godziny może oczyścić nawet 200 m³ powietrza.

Tryby oczyszczacza powietrza
Stadler Form Viktor wyposażony jest w możliwość wybrania poziomu prędkości oczyszczania powietrza. Użytkownik ma do wyboru 5 trybów pracy. Tryby najcichsze idealnie sprawdzą się w sypialni, tryby głośniejsze do codziennego użytkowania w trakcie dnia, zaś tryb najgłośniejszy (a zarazem najmocniejszy) do mocno zanieczyszczonym pomieszczeń, które wymagają bardzo szybkiego oczyszczenia.

Ciekawym udogodnieniem jest również opcja programatora czasowego. Pozwala ona na ustalenie czasu pracy urządzenia, może to być 2, 4 lub 8 godzin.

Prawdopodobnie niezastąpioną i absolutnie obowiązkową funkcją jest możliwość włączenia trybu nocnego. Również podczas snu każdy z użytkowników może cieszyć się czystym powietrzem bez obawy o dźwięki i światło wydobywające się z urządzenia. W tym trybie Stadler Form Viktor pracuje na najniższych obrotach, a kontrolki świecą się możliwie najciemniej.

Ponadto oczyszczacz powietrza posiada dodatkowe udogodnienie w formie dozownika zapachów. Opcja ta pozwala na wypełnienie oczyszczanego powietrza przyjemnym zapachem. Najlepiej w tym celu wykorzystywać naturalne esencje oraz olejki, niemniej jednak nie należy przesadzać z ich ilością, ponieważ może ona zakłócić prawidłową pracę urządzenia.

Filtry Stadler Form Viktor
Stadler Form Viktor wyposażony jest w filtr wstępny, który odpowiada za usuwanie dużych cząsteczek kurzu oraz zanieczyszczeń. Zgodnie z zaleceniami producenta powinno się go wymieniać mniej więcej co pół roku.

Urządzenie posiada również filtr HPPTM, który odpowiedzialny jest za minimalizowanie w powietrzu wirusów, bakterii, odchodów roztoczy, grzybów pleśniowych, sadzy czy dymu. Jest on bardzo łatwy w czyszczeniu, a więc dzięki prawidłowej pielęgnacji nie wystąpi konieczność wymiany go na nowy.

Stadler Form Viktor wyposażony jest również w aktywny filtr węglowy. Ten z kolei doskonale spisuje się podczas usuwania z powietrza nieprzyjemnych zapachów, jak również dymu tytoniowego. Aby zachować najwyższy poziom jakości oczyszczanego powietrza, powinno się wymieniać ten rodzaj filtra co około pół roku.

Kilka równie ważnych informacji dotyczących oczyszczacza powietrza...
W ostatnim czasie bardzo modnym stało się być "eko". Warto więc zaznaczyć, iż Stadler Form Viktor należy do urządzeń energooszczędnych. Moc jego pracy wynosi od 10 do 38 W, zaś wielkość hałasu jest ściśle uzależniona od włączonego trybu. Niemniej jednak są to wartości mieszczące się w przedziale 32 - 75 dB.

Kwestia designu sprzętu kształtuje się następująco - wygląda on naprawdę elegancko i nie rzuca się w oczy. Dostępny w dwóch standardowych kolorach - białym oraz czarnym. Jest wykonany z najwyższej jakości materiałów, w tym również z aluminium. Niewielka waga, 4,9 kg, pozwala na bezproblemowe przemieszczanie sprzętu. Wymiary urządzenia to: 19,6 cm x 45,1 cm x 24,6 cm.

Podstawowe informacje dotyczące obsługi urządzenia
Obsługiwanie Stadler Form Viktor jest bardzo intuicyjne. Wszystko zaczyna się od ustawienia urządzenia w pomieszczeniu, którego powietrze chcemy oczyścić oraz podłączenie go do sieci elektrycznej. Należy pamiętać o tym, iż przed włączeniem sprzętu powinno się go otworzyć i sprawdzić czy elementy mocujące filtr HPPTM są ustawione prawidłowo w pozycji poziomej.

Następnie należy włączyć urządzenie za pomocą przycisku ON / OFF i wybrać odpowiedni tryb oczyszczania powietrza. Wtedy również mamy możliwość ustawienia omawianego wcześniej programatora czasowego bądź uruchomienie trybu nocnego.

Podsumowanie
Cena Stadler Form Viktor kształtuje się na poziomie około 1300 złotych.

oczyszczacz Stadler Form Victor 1

Nie masz uprawnień do komentowania