Menu
logo tjk main

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu Foto: Dekoria.pl, kolekcja Marine
Kochasz gorący piasek i czystą, turkusową morską wodę? Urlop w Grecji lub Hiszpanii to dla Ciebie za mało? Chcesz przenieść odrobinę śródziemnomorskiego klimatu do własnego mieszkania? Sprawdź, jakie dodatki do salonu pozwolą Ci osiągnąć wymarzony efekt.

Styl śródziemnomorski czerpie inspiracje ze sposobu aranżacji tradycyjnych posiadłości w Grecji, Włoszech czy Hiszpanii. Stanowi połączenie elementów rustykalnych i romantycznych, z dużym naciskiem na wykorzystanie naturalnych materiałów. Przywołuje wspomnienia z wakacyjnego pobytu nad morzem, emanuje ciepłem i przytulnością.

Wnętrze pełne słońca - postaw na jasne rolety i zasłony
Salon urządzony w stylu śródziemnomorskim jest pełny słońca i przestronny. Dominują w nim pastele i kolory ziemi - beże, ecru, zgaszone brązy i zielenie - zestawione z odcieniami kojarzącymi się z morską wodą - turkusem, szafirem, błękitem. Nie ma tu miejsca na ciemne lub neonowe barwy. Kolorystyka nawiązuje do nadmorskich plaż i gorącego klimatu panującego w basenie Morza Śródziemnego.

Na jasne barwy warto postawić zwłaszcza przy wyborze rolet i zasłon. Białe lub piaskowe tkaniny rozświetlone promieniami słonecznymi nadadzą wnętrzu lekkości i sprawią, że salon optycznie się powiększy. Ważne, by rolety i zasłony nie zaciemniały pomieszczenia - powinny przepuszczać jak najwięcej światła. Dzięki temu odgrodzisz się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, a jednocześnie w naturalny sposób rozjaśnisz salon. Trudno bowiem wyobrazić sobie gorącą śródziemnomorską plażę bez słońca!

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu2
Dekoria.pl, zasłony, kolekcja Loneta

W zgodzie z naturą - drewno i szlachetny len
Ważną cechę stylu śródziemnomorskiego stanowi obecność dodatków z naturalnych materiałów, takich jak wiklina, drewno, len i bawełna. Wykorzystanie tego typu elementów budzi skojarzenia z sielankowością, charakterystyczną dla tradycyjnych wiejskich posiadłości, rozrzuconych w bezpośrednim sąsiedztwie ciepłego morza.

Wybierz zatem meble z naturalnego drewna w jasnych kolorach, stylizowane na rustykalne lub postarzane. Na półkach ustaw niewielkie kosze z wikliny lub drewniane figurki. Na stole rozłóż jasny lniany obrus oraz eleganckie tkaninowe serwetki, które każdy posiłek zmienią w uroczystą śródziemnomorską ucztę. Na krzesła załóż pokrowce z tego szlachetnego materiału - w ten sposób zmienisz prosty mebel w prawdziwą ozdobę salonu.

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu3
Dekoria, aranżacja wnetrza

Warto zwrócić uwagę na kolekcję Linen z oferty Dekoria.pl. Każdy z produktów, wchodzących w jej skład - obrusy, bieżniki, poszewki na poduszki, sukienki na krzesło, a nawet rolety i zasłony - jest wykonany z naturalnego lnu. Materiał ten, poza szlachetnym wyglądem, odznacza się też szeregiem innych zalet, takich jak wytrzymałość, odporność na rozciąganie i antyalergiczność.

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu4
Dekoria.pl, obrus, kolekcja Linen

Żeglując w siną dal, czyli dodatki marynistyczne
W salonie urządzonym w stylu śródziemnomorskim nie powinno zabraknąć nawiązań do morza. Mogą mieć formę stylowej fototapety z widokiem plaży, niebieskich poduszek ze wzorem kotwicy, miniatury statku ustawionej na półce lub kompozycji z własnoręcznie zebranych muszli. W ofercie sklepu Dekoria.pl znajdziesz m.in. stylowy, żeliwny dzwonek przytwierdzony do odlewu w kształcie steru oraz ceramiczny kubek ze szkicem żaglowca, przypominający o rejsach wśród morskich fal.

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu5
Dekoria, żeliwny dzwonek i ceramiczny kubek, kolekcja Marine

Urządzamy salon w śródziemnomorskim stylu6
Dekoria, poduszki

Jeśli więc chcesz we własnym salonie poczuć dotyk gorącego piasku i smak morskiej wody zajrzyj na stronę Dekoria.pl i zobacz więcej dodatków w stylu śródziemnomorskim.

Nie masz uprawnień do komentowania