Menu
logo tjk main

Modny salon - jak to zrobić?

Modny salon - jak to zrobić?
Okazuje się, że najważniejszy w aranżacji jest pomysł. Nie trzeba drogiego i wyszukanego wyposażenia. Przede wszystkim, musimy wiedzieć jaki styl lubimy, które kolory sprawiają, że czujemy się bezpiecznie i komfortowo. Dzięki temu można w prosty sposób przygotować ciekawą i modną aranżację.

Meble
Niewątpliwie centralnym elementem każdego salonu jest zestaw wypoczynkowy. Jest to w końcu miejsce relaksu i odpoczynku. Bardzo dobrze sprawdza się zasada kontrastu kolorów. Wybierając pastelowe barwy ścian, warto postawić na intensywne kolory mebli. Kanarkowa sofa, albo krwistoczerwony narożnik będą doskonałym akcentem salonu. Alternatywą jest fotel o głębokim zielonym, albo niebieskim kolorze. Dla spotęgowania efektu, można pokusić się o wstawienie do salonu oryginalnego, nowoczesnego krzesła. Niezwykle interesujące modele dostępne są na: https://dotd.pl/20-krzesla-nowoczesne. Projektanci stworzyli produkty łączące w sobie tradycyjne i nowatorskie podejście. Komoda czy szafa może pozostać w bardziej neutralnym kolorze. W przyszłości pewnie będziemy chcieli zmienić aranżację, więc warto wykorzystać ponownie niektóre elementy.

Awangardowe lampy
Bardzo łatwo dodać oryginalności wnętrzu, nietuzinkowymi lampami. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele naprawdę interesujących modeli. Trendem są na przykład minimalistyczne klosze z metalu, w których widać ogromną żarówkę. Takie lampy nie tylko oświetlają pomieszczenie, ale również stanowią element dekoracyjny. Można zdecydować się na pojedyncze wersje, albo z kilkoma źródłami światła. Salon powinien być wyposażony w więcej niż jedną lampę. Obecnie bardzo popularne są lampy wolnostojące, które można umieścić przy sofie, albo stoliku kawowym i fotelu. Poza tym, ciągle w modzie są także okrągłe lampki przypominające bombki choinkowe. Dzięki różnym rodzajom lamp o odmiennym natężeniu światła w salonie można zbudować oryginalny klimat i przyjemną atmosferę.

Dekoracje
Oczywiście bardzo ważne są również dodatki takie jak: ramki na zdjęcia, świeczniki czy flakony. Najlepiej jeśli wszystkie elementy stworzone są w tym samym stylu i kolorze. Warto eksperymentować z kształtem. Poza tym, trzeba pamiętać o zasłonach, dywanikach i kocach. Aranżując salon warto postawić na dwa lub trzy główne kolory i dobierać według nich dekoracje. Dzięki takiej konwencji wszystkie elementy będą ze sobą współgrały i stworzą spójną całość.

Modne projekty i aranżacje wymagają śledzenia obowiązujących trendów. Nie liczy się koszt akcesoriów, ale pomysł na ich wykorzystanie. Ostateczny efekt ma cieszyć przede wszystkim nasze oko, bo przestrzeń ma być komfortowa dla domowników. Nie mniej jednak warto podpatrywać nowości w świecie designu i projektowania. Najszybciej inspiracje można znaleźć w Internecie przeglądając blogi i strony tematyczne.

Nie masz uprawnień do komentowania