Menu
logo tjk main

Poznaj najważniejsze zalety stosowania wyciskarki do owoców

Poznaj najważniejsze zalety stosowania wyciskarki do owoców
Lubisz pyszne, zdrowe soki, sporządzone na bazie soczystych owoców i warzyw? Zapewne tak, bo kto by nie lubił delektować się świeżym napojem, pełnym witamin i odżywczych mikroelementów. Jedni wybierają sokowirówki, drudzy blendery, a niektórzy wierni są wyciskarkom - wolnoobrotowym urządzeniom do robienia wyjątkowo dobrych i pełnowartościowych soków (i nie tylko!).

Dlaczego wyciskarka?
Przede wszystkim dlatego, że podczas wyciskania soku, zachowuje się w nim o wiele więcej składników cennych dla zdrowia, niż w przypadku sporządzania go za pomocą sokowirówki. Dzieje się tak dlatego, że wyciskarka działa na zdecydowanie niższych obrotach, ślimak dociska wsad owocowy lub warzywny do ścianek i powoli przelewa się do zbiornika wysokowartościowy sok.

Druga kwestia dotycząca przewagi wyciskarki nad sokowirówką jest możliwość wyciskania soku z warzyw liściastych i owoców jagodowych, czyli drobnych malin, borówek itp. Urządzenie radzi sobie bez problemu z włóknami roślinnymi, z komórki roślinnej wydobywane są podczas wyciskania cenne składniki mineralne i witaminy, czego nie jest w stanie zrobić w pełni sokowirówka. W efekcie powstaje pyszny sok, o gęstszej konsystencji, który nie jest napowietrzony (nie tworzy się na nim piana), dzięki czemu przechowasz go zdecydowanie dłużej i zachowa swoje wartości odżywcze. Zapach i smak soku jest wyjątkowy, znajduje się w nim wiele błonnika, mającego bardzo dobry wpływ na układ trawienny. Błonnik powoduje też uczucie sytości, także osoby odchudzające się, powinny wybierać wyciskarki niże sokowirówki, w celu przyrządzania ulubionych napojów owocowych i warzywnych.

Cicha praca i wiele możliwości!
Oprócz pozyskania wysokiej jakości soków wiele wyciskarek służy do robienia musów, deserów. Mielenie orzechów i nawet do formowania makaronu. Za jej pomocą możesz uzyskać też mleko roślinne, zrobione na bazie migdałów, orzechów włoskich, soi itd. To cenna wiadomość dla osób uczulonych na laktozę.

Po zamontowaniu specjalnego sita istnieje możliwość sporządzania sorbetów z mrożonych owoców. Na lato jest to fantastyczna sprawa! Możliwości tych sprytnych urządzeń są tym większe, im więcej na nią wydasz. Wielokrotnie opłaca się kupić droższy sprzęt, by później cieszyć się efektami i długą, bezawaryjną pracą wyciskarki.

Gdzie kupić dobrą wyciskarkę?
Zanim wydasz sporo pieniędzy na sprzęt, zrób dokładny research rynku. Zawsze najpewniej kupować w sklepach zajmujących się sprzedażą sprzętu AGD. Zwróć uwagę na stronę, czy jest czytelna i jakie treści przekazuje. Bardzo dobrze wygląda to tutaj https://www.meru.pl/wyciskarki-do-owocow.html Pojawiają się konkretne zakładki, jest klarownie i wiadomo, gdzie czego szukać. Nie ryzykuj zakupu na halach wielkich marketów. Najlepiej popytaj znajomych i przeglądaj fora internetowe, pamiętając, że tylko kilka podobnych wypowiedzi może świadczyć o prawdziwości.

Nie masz uprawnień do komentowania