Menu

logo tjk main 

Rolety na poddaszu - jakie wybrać?

Rolety na poddaszu - jakie wybrać?
Zanim zdecydujesz się na wybór rolet, zastanów się, czego oczekujesz od tego rodzaju ochrony i przemyśl, w jakim pomieszczeniu chcesz ich użyć. Przepuszczające światło czy zaciemniające: sprawdź, jakie rolety wybrać do okien na Twoim poddaszu.

Poddasze przestało być wiecznie zakurzonym i wzbudzającym lekki niepokój strychem, latem służącym za schowek na narty, a zimą - na rower. Dziś, dzięki nowoczesnym materiałom izolacyjnym oraz zręcznej aranżacji, może zgodnie z potrzebami służyć za pokój dla nastolatka, biuro albo studio malarskie. W żadnym z tych przypadków nie obejdzie się jednak bez odpowiednio dobranych rolet - sprawdź, na jakie warto się zdecydować.

Rozprosz światło podczas pracy dzięki roletom Lotari
Jeżeli Twoje poddasze pełni funkcję pomieszczenia użytkowego, to prawdopodobnie zależy Ci na naturalnym świetle, które jest dla ludzkiego oka zdrowsze i przyjemniejsze niż sztuczne. Nie oznacza to jednak, żeby pozostawiać okna bez jakiejkolwiek osłony - słoneczny dzień będzie wówczas utrapieniem dla Twoich spojówek. W takim przypadku Twoim wyborem powinny być rolety przepuszczające światło: będą je delikatnie rozpraszać po wnętrzu, tworząc bardzo przytulną atmosferę, a równocześnie osłonią Cię przed widokiem z zewnątrz.

Jeżeli chcesz dodatkowo nadać swojemu poddaszu nieco charakteru, to doskonałym rozwiązaniem będą rolety plisowane firmy Lotari.

Zaciemnij poddasze podczas snu
Zdecyduj się za to na rolety w pełni zaciemniające, jeżeli Twoje poddasze jest przeznaczone na sypialnię.

Ich duży wybór znajdziesz tutaj.
Z wiekiem człowiek robi się coraz wrażliwszy na światło. Zauważysz te zmiany szczególnie latem, gdy przez wschód słońca obudzisz się o kilka godzin przed budzikiem i cały dzień w pracy będziesz się zmagać z niewyspaniem. Zaradzić temu może właśnie pełne zaciemnienie na czas relaksu. Takie rolety okażą się też niezastąpione w gorące, letnie dni, kiedy słoneczny skwar staje się nie do zniesienia. Wówczas skuteczniejsze będzie chronienie dostępu do mieszkania przed promieniami, gdy jesteś w pracy, niż otwieranie na oścież okien już po powrocie.
powrót na górę