Menu
logo tjk main

Lakierowy sezon jesień-zima 2016

Lakierowy sezon jesień-zima 2016
Zarówno w trendach modowych, jak i drogeryjnych co roku zmieniają się zasady dotyczące najmodniejszych, a raczej najskuteczniejszych produktów. Istnieje wiele stron internetowych, blogów i vlogów poświęconych make up-owym stylizacjom. Na takich właśnie kanałach pojawiają się treści związane również ze stylizacją paznokci. Rankingi lakierów do paznokci śledzi mnóstwo kobiet w Polsce i za granicą.

Moda, a wygoda
Jednymi z najwygodniejszych metod stylizacji paznokci, jest zapłacenie za wizytę w profesjonalnym studiu, gdzie manicurzystka ma całą paletę możliwości i pomysłów na sprawienie, że dłonie będą przykuwać spojrzenia, a przede wszystkim będą zadbane. Lakiery do paznokci posiadają mnóstwo wad. Nie utrzymują się zbyt długo na paznokciach. Dobrze pomalowane prezentują się przepięknie przez maksymalnie trzy dni, przy minimalnym moczeniu rąk. Pojawiają się odpryski u dołu paznokcia, a czasami nawet zaczyna on odpadać od góry. W XXI wieku są one tworzone dla maniaczek i pasjonatek, które lubią działać na swoich paznokciach same.

Żel, tipsy i lakiery
Tak naprawdę wszystkie tego typu zabiegi na paznokciach wpływają negatywnie na płytkę. Staje się ona zdecydowanie bardziej podatna na łamania, a paznokieć robi się elastyczny. Pomimo zapewnień producenta na opakowaniu lakierów do paznokci o wysokiej zawartości witamin i substancji odżywczych paznokieć wymaga długotrwałej regeneracji odżywkami lub oliwą po długotrwałym używaniu kolorowej ozdoby. Zdecydowanie dobrą alternatywą są paznokcie hybrydowe. W 100% są one naturalne, to znaczy warstwa hybrydowego lakieru do paznokci nakładana jest zazwyczaj na naturalną płytkę, a nie na żel, czy plastikowy tips. Ta metoda, co prawda wymaga wizyty w salonie piękności ale efekt końcowy jest zdecydowanie zadowalający. Paznokcie stylizowane metodą hybrydową posiadają tę zaletę, że dopóki paznokieć nie urośnie, lakier do paznokci pozostaje na swoim miejscu. Nie ma możliwości usunięcia go zwykłym zmywaczem do paznokci, czy zeskrobanie go.

Dbanie o płytkę popłaca
Jeśli jednak kobieta lubi czynność malowania paznokci, nie można jej tego odmawiać. Powinna ona jednak zwrócić uwagę na dobór artykułów z jak najwyższej półki. Lakiery do paznokci za 5 złotych mają zdecydowanie gorszy wpływ na stan płytki od tych, na które wydało się nawet minimalnie więcej. Jego skład jest bogatszy w wyższej jakości składniki, które lekko odżywiają paznokieć.

Modne kolory
Co sezon trendy w lakierach do paznokci zmieniają się. Oczywiście pozostaje stała baza barw, która nie ulegnie odmianie pod wpływem mody. Do tych kolorów należą wszystkie w odcieniach NUDE, czyli naturalne - wszelkie tonacje różu i beżu. Serdecznie polecane są paniom, które lubią stawiać na bezpieczną klasykę. Niezmiennie od paru lat królują na polskich, kobiecych i dziewczęcych paznokciach, dodając i podkreślając dziewczęcą urodę.

W tym sezonie również jednym z częściej wybieranych kolorów lakierów do paznokci jest pomarańczowy. Tak naprawdę nie wiadomo, skąd wziął się ten trend ale od kilku tygodni można obserwować jego wzrost. Dobrze komponuje się zarówno ze stonowanymi, jak i szalonymi kreacjami. Fantastycznie pasuje do kobiet szalonych, nie bojących się jaskrawych odcieni.

Następną propozycją barwy lakieru do paznokci na jesień 2016 są pastele. Dziewczęce, delikatne odcienie wszystkich znanych i lubianych kolorów, w lekko delikatniejszej propozycji. Doskonałe na każdą okazję, będą idealnym dopełnieniem kreacji.

Nie masz uprawnień do komentowania