Menu
logo tjk main

Magiczne działanie białej kredki

Magiczne działanie białej kredki Foto: zenskastrana.com
W dzieciństwie, z powodu swej niewidoczności na białym papierze, była zbędnym bibelotem. Z czasem, doceniono barwę kredki. Kobiety zaczęły używać jej do makijażu. Dlaczego akurat białej? Bo czyni cuda: optycznie powiększa oko, niweluje zaczerwienienia, konturuje twarz, jest idealną bazą pod cienie oraz świetnie sprawdza się jako rozświetlacz.

W życiu każdej kobiety nadchodzi pewien krytyczny moment, w którym patrzenie w lustro staje się prawdziwą udręką. Nagle uświadamiamy sobie, że natura nie obdarzyła nas pięknymi, dużymi oczami, a wczorajsza noc była wyjątkowo trudna. Spokojnie, nie chowaj się w czeluściach pościeli, weź do ręki białą kredkę i działaj. Kilka skutecznych trików zmieni Cię nie do poznania. Naniesiona na linię wodną i w wewnętrznym kąciku, sprawi, że spojrzenie będzie świeże, a oczy staną się optycznie powiększone. Natomiast roztarta pod łukiem brwiowym, skoryguje i wyostrzy kształt brwi oraz dyskretnie je uniesie. Najlepszy jednak efekt uzyskamy, malując na górnej powiece czarną kreskę, a na dolnej białą.

Walka z sińcami i cieniami pod oczami w większości przypadków jest żmudna. Jak się okazuje, często nie mamy wpływu na pochodzenie tych mało sympatycznych plam. Na ratunek wtedy przychodzi biała kredka. Roztarta na dolnej powiece i w kącikach, niweluje wszelkie zaczerwienienia oraz wyrównuje koloryt. Działa lepiej niż mocno kryjący korektor. Dzięki temu, że lepiej odbija światło, widocznie wygładza okolice oczu. Uzyskujemy lifting bez pomocy skalpela!

Nie tylko bronzer jest w stanie wykonturować naszą twarz. Jeżeli nałożymy białą kredkę na łuk kupidyna i dolną wargę, sprawimy, że usta staną się pełniejsze. Z kolei rozcierana na brodzie i grzbiecie nosa, poprawi kształt i widocznie wysmukli te okolice twarzy. Takie konturowanie twarzy jest polecane osobom o jasnej karnacji. Białą kredką nie zrobimy sobie mało estetycznych plam, co grozi nam w przypadku użycia bronzera. A działanie kosmetyków jest bardzo podobne.

Świetnie sprawdza się jako baza pod cienie. Białą kredkę należy nałożyć na całą powiekę ruchomą. Ten zabieg pozwoli nie tylko przedłużyć świeżość makijażu, ale i otrzymać idealną powierzchnię pod cienie. Wystarczy nanieść większą warstwę i solidnie zblendować na powiece. Warto podkreślić, że dzięki takiej bazie, nakładane na nią cienie podbijają swój kolor, więc pigment danego kosmetyku zyska na intensywności.

Zamiast rozświetlacza, nałóż białą kredkę na kości policzkowe i rozetrzyj odpowiednim pędzlem. Tym prostym zabiegiem dodasz blasku swojej skórze. To dobre rozwiązanie dla osób z cerą tłustą, nie muszą bowiem rezygnować z konturowania twarzy. Jednocześnie nie grozi im efekt niezdrowego błyszczenia, który niepotrzebnie podkreśli ich typ skóry.

Biała kredka podkreśla atuty i wydobywa naturalne piękno. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie ją nałożyć, by uzyskać pożądany efekt. Makijażyści na całym świecie stosują te proste triki od wieków. Przy zakupie kredki należy sprawdzić, czy jej barwa jest śnieżnobiała, a konsystencja miękka, gdyż taka najlepiej rozprowadza się po całej twarzy i pasuje do większości karnacji. Ciemne ukrywa, natomiast jasne uwydatnia - warto więc o tym pamiętać.

Tych kilka prostych sztuczek pomoże Wam odświeżyć wygląd skóry, szczególnie teraz, po zimie.

Maja Poreda, 20l.

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież