Menu
logo tjk main

Sposób na promienny wygląd

Sposób na promienny wygląd

Hej dziewczyny!
Dziś pokaże Wam jak łatwo zrobić makijaż, który jest delikatny i subtelny. Przecież żadna z Nas nie może się bez niego obejść :). Zanim jednak przystąpimy do etapu „nakładania” makijażu, musimy pamiętać o kilku zasadach pielęgnacji skóry twarzy po to, żeby makijaż wyglądał nieskazitelnie i pięknie!

1. Przede wszystkim oczyszczanie! Czyli nigdy nie nakładamy podkładu na resztki wczorajszego makijażu. Raz w tygodniu zalecam też peeling w celu złuszczenia martwych warstw naskórka, dzięki niemu skóra odzyska blask i promienny wygląd.
2. Nawilżanie, czyli nakładanie kremu, dzięki czemu makijaż będzie bardziej trwały, a skóra nie będzie przesuszona pod warstwą pudrów.
3. Nakładamy podkład dobrany indywidualnie do naszej karnacji, najlepiej za pomocą gąbeczki, która pozwala na piękne wtopienie się podkładu w skórę i wysoką odporność makijażu przez cały dzień, bez efektu maski.
4. Na cienie pod oczami nakładamy rozświetlający korektor lub podkład o dwa tony jaśniejszy od tego co nałożyłyśmy na całą twarz.
5. Następnie utrwalamy podkład płynny pudrem sypkim: czyli opruszamy delikatnie całą twarz, najlepiej za pomocą dużego pędzla z naturalnego włosia (nie polecam gąbek do nakładania pudru, które skupiają pigment w jednym miejscu).
6. Nie zapominajcie o różu do policzków, który doda Wam dziewczęcego uroku. Nakładamy go na wystające kości policzkowe.
7. Przechodzimy do makijażu oka: jako bazę możemy zastosować cień w kolorze cielistym. Makijaż subtelny odznacza się tym, że prawie go nie widać, a jednak podkreśla on oczy. Ja najczęściej wybieram delikatny tzw. światłocień (typ makijażu oka). Jeżeli nie macie doświadczenia w nakładaniu cieni do powiek wystarczy pociągnięcie wzdłuż powiek dolnej i górnej kolorową kredką, oraz wytuszowanie rzęs.
8. Brwi - czyli kropka nad „i”. Podkreślam je cieniem do powiek w odcieniu ciemniejszym o dwa tony od naszych naturalnych włosów (najlepiej odcień brązu) za pomocą cieniutkiego, „ściętego” pędzelka.
9. Na koniec nakładamy na usta ulubiony błyszczyk. I jesteście gotowe na podbój świata!

*Jeżeli macie problem ze spierzchniętymi ustami, polecam domowy sposób na regenerujący peeling: wystarczy wymieszać pól łyżeczki cukru z odrobiną oliwy. Tak przygotowaną recepturę nakładamy na usta i masujemy je ok 2 minut. Usuwamy peeling za pomocą chusteczki i nakładamy pomadkę pielęgnacyjną.

Pozdrawiam
Katarzyna Kowalska
Studentka WSZUiE w Poznaniu

 


 

1-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Nie masz uprawnień do komentowania