Menu
logo tjk main

Sposób nakładania cieni i rysowania kreski na powiece

Sposób nakładania cieni i rysowania kreski na powiece

Jaśniejszy cień używamy od wewnątrz aż do środka (do 2/3 długości oka) i ciemniejszy nad zewnętrznym kątem oka a rozprowadzamy go na zewnątrz ku górze. Intensywność kolorów powinna zwiększać się w kierunku zewnętrznych kącików.

Jeśli makijaż oczu jest zbyt intensywny lub kolory nie przechodzą łagodnie jeden w drugi, należy powieki nieco przypudrować pudrem transparentnym. Cienie nie powinny być nigdzie nakładane tak, by opadały w dół przy zewnętrznych kącikach oczu, gdyż wywołuje to wrażenie smutku. Zawsze powinny być kierowane ku górze.

Kreska na górnej powiece podkreśla oko, również optycznie przedłuża linię rzęs. Powinna zaczynać się cienką linią a kończyć grubszą, uniesioną przy zewnętrznym kąciku nieco w górę. Do jej wykonania możemy zastosować kredkę lub eyeliner w płynie. W przypadku eyelinera w płynie ważne by pędzelek był dobrze wyprofilowany, cienki i niezbyt miękki. Najczęściej maluje się kreskę w sposób prawie niezauważalny, nanosząc ją delikatnie wzdłuż rzęs. Kolor eyelinera może harmonizować z tonacją koloru brwi i rzęs lub cieniem do powiek i tuszem. Kreskę „ciągniemy” od wewnętrznego do zewnętrznego kącika oka, nie odrywając kredki lub pędzelka od powieki. Można również rozpocząć malowanie kreski od połowy powieki do zewnętrznego kącika oka, a dopiero potem narysować ją od wewnętrznego kącika do środka powieki. Kreskę, która ma wyglądać naturalnie malujemy na zakończenie makijażu, po położeniu cieni do powiek i pomalowaniu rzęs.

Do wykonania kreski na powiece dolnej najczęściej używamy kredki, ponieważ eyeliner jest zbyt wyrazisty. Możemy ten rysunek wykonać również ciemnym cieniem nanoszonym na cienkim pędzelku pomiędzy linię rzęs. Jasnymi kolorami kredek do oczu, np. beżowym czy jasnoszarym, malując wewnętrzną stronę powieki dolnej, możemy optycznie powiększyć oko. Robiąc tę samą kreskę w kolorze ciemnym można oko zmniejszyć.

 

Joanna Szustopol, 25l.
wizażystka, charakteryzatorka, stylistka
http://imponderabilia.digartfolio.pl/info
8-12


Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

UWAGA!
Bardzo prosimy o niezamieszczanie w treści komentarza wszelkiej formy reklamy (która jest traktowana wtedy jako darmowa) na naszym portalu tojakobieta.pl tj. - adres strony www, e-mail, telefon, wszelkie inne dane kontaktowe. W przypadku niezastosowania się do wyżej wymienionego komunikatu oraz działań mających na celu obejście naszej prośby, będziemy zmuszeni wyciągnąć konsekwencje prawne odnośnie zarzutu bezprawnego zamieszczania darmowej reklamy. Wszelka reklama na naszym portalu jest ODPŁATNA.


Kod antyspamowy
Odśwież