Menu
logo tjk main

Filtry przeciwsłoneczne

Filtry przeciwsłoneczne

Cała prawda o opalaniu - czyli dlaczego warto używać kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym?

To, że promienie UV szkodzą naszej skórze, wiemy nie od dziś. Wiemy też doskonale, że nie da się go uniknąć w żaden sposób, nawet w cieniu, czy pod kapeluszem z szerokim rondem - w tym wypadku promienie odbijają się od betonu, piasku czy wody.

Namawiam Was dziewczyny, abyście chroniły swoją skórę i stosowały kremy od najmłodszych lat, bowiem uszkodzenia spowodowane przez słońce kumulują się i zmarszczki, które zauważycie w wieku 40 lat, zaczęły powstawać pod wpływem działania promieniowania słonecznego już, gdy miałyście 5 lat!

Skuteczną ochroną jest krem z zawartością dwutlenku tytanu, tlenku cynku, czyli takie o współczynnikach SPF 20, 30, 50. Dzięki tak wysokiej ochronie zmniejszycie ryzyko powstawania przebarwień, odbarwień, raka skóry i przedwczesnego występowania zmarszczek.

Kosmetyk z filtrem powinno się nakładać hojnie na wszystkie okolice skóry, które są narażone na światło słoneczne (twarz, szyja, dekolt, dłonie) na dwadzieścia minut przed wyjściem z domu tak, by jego składniki mogły się wchłonąć i dotrzeć na swoje miejsce. Jeżeli macie problem z przetłuszczającą się cerą zalecam zastosowanie podkładu z wysokim filtrem, zamiast kremu z filtrem, a jako bazę pod podkład zastosujcie swój krem do codziennej pielęgnacji. Dla tych, którzy wybierają się na wakacje nad morze lub uprawiają sport na powietrzu, tym samym dużo się pocą, polecam preparaty wodoodporne.

 

Pozdrawiam
Katarzyna Kowalska
Studentka WSZUiE w Poznaniu

 


 

2-12

 

Ten artykuł oraz wiele ciekawych innych przeczytasz w naszym
magazynie-miesięczniku TO JA KOBIETA. ZAPRASZAMY!

Komentarze  

#1 Klara 2013-03-30 08:32
ja polecam suncare z flosleka- skutecznie chroni i dobrze się wchłania (cała plaża nie przykleja mi się do pleców, jak to bywa):cursing:

Nie masz uprawnień do komentowania