Menu
logo tjk main

Maseczki do twarzy - sprawdzony sposób na nawilżanie skóry!

Maseczki do twarzy - sprawdzony sposób na nawilżanie skóry!
Kiedy powierzchownie działające kremy nie zdają już egzaminu, a Ty po raz kolejny masz uczucie ściągniętej skóry, sięgnij po prawdziwy zastrzyk wilgoci - maskę nawilżającą do twarzy. Dzięki niej zyskasz nie tylko jedwabistą skórę, ale również promienny i zdrowy wygląd.

Sucha skóra - skąd się bierze?
Sucha skóra jest następstwem działania czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Do czynników wewnętrznych zaliczyć można np. niedostateczne zatrzymywanie wody w naskórku. Do czynników zewnętrznych zalicza się niekorzystny wpływ wiatru, mrozu czy słońca na warstwę rogową naskórka. W wyniku ścieńczenia naskórka i zbyt szybkiego parowania wody na zewnątrz, dochodzi do przesuszenia skóry. Staje się ona wówczas szorstka, matowa i podrażniona. Aby przywrócić jej normalne funkcjonowanie, niezbędna jest właściwa pielęgnacja, czyli delikatny demakijaż, nawilżanie cery kremem oraz regularne stosowanie maski do twarzy.

Dlaczego maska nawilżająca do twarzy przynosi najlepsze rezultaty?
Kosmetyków do nawilżania suchej skóry twarzy jest wiele. Wymieńmy chociażby rozmaite kremy, czy serum. Jednakże wspomniane przed chwilą produkty mają jedną wadę - po nałożeniu dość szybko wyparowują z naskórka. Nie mają czasu, aby dobrze wchłonąć się w skórę i dotrzeć do jej głębszych warstw. Z tego też powodu, osoby o bardzo suchej cerze powinny sięgać po maski do twarzy. Główną zaletą masek do twarzy jest ich okluzyjność. Powlekają ściśle naskórek i nie pozwalają składnikom w nich zawartym zbyt szybko wyparować na zewnątrz. Stwarzają doskonałe warunki do wchłonięcia się dobroczynnych substancji, dzięki czemu intensywnie regenerują i poprawiają wygląd cery.

Rodzaje masek do twarzy - która najskuteczniejsza?
Rodzajów maseczek do twarzy jest wiele. Można je podzielić ze względu na ich przeznaczenie, wówczas wyróżniamy:
- maseczki oczyszczające do twarzy
- maseczki regenerujące do twarzy
- maski nawilżające do twarzy

Można też dokonać ich podziału biorąc pod uwagę ich konsystencję. Wówczas dzielimy maseczki do twarzy na:
- maski-kremy
- maski-żele
- maski typu peel-off
- maski pianowe
- maski na tkaninie

Która z nich jest najlepsza? To zależy oczywiście od ich przeznaczenia. Jeśli masz zanieczyszczoną skórę, najlepiej podziała maseczka oczyszczająca do twarzy np. typu peel-off. Z kolei przy poszarzałej, zmęczonej cerze najskuteczniej zadziała maseczka regenerująca do twarzy np. w kremie czy żelu. W przypadku przesuszonej skóry najlepiej sprawdzi się maska nawilżająca do twarzy na tkaninie. Dzięki dodatkowemu pokryciu twarzy tkaniną, tworzy się dodatkowy kompres, który ułatwia wchłanianie składników odżywczych i nawilżających. Powoduje to głębszą penetrację aktywnych substancji w głąb skóry i nawodnienie jej na odpowiednim poziomie. Gwarantuje również lepszy i bardziej trwały efekt nawilżenia.

Maseczka z granatu - najnowsze odkrycie w nawilżaniu twarzy
Owoc granatu to ostatnie odkrycie na rynku kosmetycznym. Nie dość, że posiada bardzo silne właściwości antyoksydacyjne, to jeszcze potrafi w skuteczny sposób regenerować zniszczone komórki skóry. Z tego też powodu producenci kremów i maseczek do twarzy tak chętnie sięgają po wyciąg z tego owocu. Wiedzą, że dzięki sile granatu skóra twarzy będzie nie tylko dobrze odżywiona, ale też nawilżona i jędrna. Maski nawilżające do twarzy zawierające wyciąg z granatu mają tę przewagę nad innymi maskami do twarzy, że posiadają unikalny kwas punikowy, który ma właściwości przeciwzapalne oraz hamuje procesy starzenia. Ponadto, dzięki kwasowi elagowemu, powstrzymuje on proces niszczenia kolagenu. Sprzyja to uzyskaniu gładszej, lepiej nawilżonej cery. Nie bez znaczenia dla młodego i ładnego wyglądu skóry jest też duża ilość kwasu linolowego zawarta w tym cudownym owocu. Dba on o szczelność naskórka i hamuje nadmierne parowania wody z naskórka. Niektóre z pań, skuszone cudownymi właściwościami granatu, próbują wykonywać z niego domowe maseczki nawilżające do twarzy. Jednak nie zawsze skóra reaguje na nie dobrze. Dlatego lepiej sięgnąć po gotowe maseczki regenerujące do twarzy, które dają pewność, że nie spowodują podrażnień, czy nagłego szczypania skóry.

Nie masz uprawnień do komentowania