Menu
logo tjk main

Pielęgnacja skóry twarzy zimą

Pielęgnacja skóry twarzy zimą
Zima to niezbyt łaskawy czas dla naszej skóry, zwłaszcza jeśli na co dzień ma ona tendencję do przesuszania się i podrażniania. Zmienne temperatury, do tego silny wiatr, mroźne powietrze i centralne ogrzewanie tylko wzmagają nieprzyjemny dyskomfort: uczucie ściągnięcia, pieczenie i swędzenie. Aby sucha skóra pozostawała w dobrej formie przez cały czas i bez szwanku przeszła przez okres zimowy, musimy zadbać o nią w sposób szczególny, używając do tego odpowiednich preparatów.

Delikatne oczyszczanie
Sucha skóra twarzy nie lubi mydła, ani intensywnie złuszczających żeli myjących, które pozbawiają ją naturalnej warstwy ochronnej, a tym samym doprowadzają do podrażnień. Nie oznacza to jednak tego, aby zimą rezygnować z sumiennego demakijażu i oczyszczania twarzy. Wręcz przeciwnie. Wystarczy tylko sięgnąć po delikatne preparaty myjące i nimi oczyszczać skórę. Doskonałym wyborem są płyny micelarne, jak również bezalkoholowe toniki i mleczka kosmetyczne, które nie tylko oczyszczają skórę, ale także idealnie ją nawilżają i pozostawiają przyjemnie miękką.

Sumienne nawilżanie
Podstawą pielęgnacji, zwłaszcza w sezonie zimowym jest sumienne nawilżanie i natłuszczanie skóry. Po preparaty nawilżająco-ochronne należy sięgać nie tylko dwa razy dziennie (rano i wieczorem), ale także przed każdym wyjściem z domu. W ten sposób zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia i podrażnienia skóry. Dobry krem na zimę to połowa sukcesu i gwarancja, że wiosną nasza cera będzie w dobrej formie.

Zimą sięgajcie wyłącznie po specjalne kremy zimowe, które charakteryzują się nieco gęstszą konsystencją, aniżeli kremy stosowane latem. Wbrew powszechnej opinii, są one niezwykle wygodne w użyciu - doskonale się rozprowadzają i świetnie wchłaniają. Zimą warto zrezygnować z preparatów, które w swoim składzie zawierają wodę. W zetknięciu z mroźnym powietrzem, mogą wywołać nieprzyjemne odmrożenia. W kremach szukajcie m.in. kwasu hialuronowego, kwasów tłuszczowych i gliceryny, które pomagają utrzymać wodę w skórze.

Krem do zadań specjalnych
Na rynku dostępnych jest wiele preparatów ochronnych i nawilżających. Numerem jeden jest Neutrogena krem do twarzy na zimę - stworzony z myślą o skórze suchej lub wysuszonej, a także wymagającej szczególnie troskliwej pielęgnacji. Dzięki połączeniu Formuły Norweskiej oraz Aktywnej Soi (naturalnego składnika słynącego z właściwości nawilżających i ochronnych) - krem przynosi skórze natychmiastowe uczucie komfortu i ukojenia, a także skutecznie chroni ją przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych.

Obecność w kremie gliceryny, zwiększa szybkość regeneracji skóry, łagodzi ewentualne podrażnienia i zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, nawet do 24 godzin po zastosowaniu. Z kolei filtr SPF 15 zapewnia profesjonalną ochronę przeciwsłoneczną nie tylko podczas zimowych spacerów, ale także uprawiania zimowych sportów.

Lekka konsystencja kremu do twarzy Neutrogena sprawia, że jest on natychmiastowo i całkowicie wchłaniany w głąb skóry, pozostawiając ją doskonale odżywioną, elastyczną i przyjemnie gładką.

Nie masz uprawnień do komentowania