Menu
logo tjk main

Piękno ukryte w minerałach

Piękno ukryte w minerałach
Czy istnieją na rynku produkty do makijażu łagodzące podrażnienia, zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV, odporne na wodę, nieuczulające, a nawet kamuflujące zmarszczki i niedoskonałości? Otóż tak, tę bombę dobroci zapewniają kosmetyki mineralne. Dotychczas docenili je makijażyści i dermatolodzy na całym świecie. Teraz kolej na Ciebie!

Na początek, zdefiniujmy sobie pojęcie kosmetyku mineralnego. Jak wskazuje sama nazwa, składa się z minerałów, które są sterylizowane i ścierane na drobny proszek. Jednak jego największym atutem jest to, że w następnym etapie tworzenia miesza się go z pigmentami, które przetwarzane są bez pomocy środków chemicznych.

Można je stosować nawet po mocno podrażniających skórę, inwazyjnych zabiegach dermatologicznych. Wszystko dzięki temu, że zawierają tlenek cynku, który ma działanie łagodzące i lecznicze, a ponadto jest składnikiem wielu maści dla niemowląt. Co ciekawe, kosmetyki mineralne pierwotnie powstały z myślą o kobietach po operacjach plastycznych. Dopiero później zaczęto ich produkcję na skalę światową.

Skutecznie radzą sobie również z trądzikiem i cerą tłustą, gdyż posiadają właściwości bakteriobójcze. Kosmetyki mineralne w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie zawierają talku, silikonów, olei mineralnych ani parabenów. Tym samym nie zapychają porów, ani nie zwiększają ryzyka pojawienia się zaskórników, które ciężko później wyeliminować z naszych twarzy. Omawiane produkty pozwalają naszej skórze wyglądać świeżo i promiennie. Dzięki swym właściwościom są naturalną bronią na problemy skórne.

Kosmetyki mineralne zapewniają doskonałą ochronę przed promieniowaniem UV. Posiadają naturalne filtry UVA i UVB, takie jak tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Warto o tym pamiętać, szczególnie teraz, gdy nasza skóra jest narażona na procesy starzenia, wywołane niekorzystnym wpływem słońca. Dzięki tym kosmetykom tworzymy naturalną barierę ochronną. Idzie lato, szukamy więc specyfików, które nie tylko zapewnią nam ochronę przed słońcem, ale także będą wodoodporne. Takich, które zapewnią nam komfort przy wysokich temperaturach, wytrzymają konfrontację z wodą, pozostaną na naszych twarzach przez cały dzień. Magia produktów naturalnych - odporność na wodę i ochrona przed promieniowaniem UV.

Pielęgnacja oparta na minerałach powinna zdobyć grono sympatyków wśród alergików, gdyż często jest dla nich jedyną deską ratunku. Kosmetyki te, bowiem nie uczulają, nie powodują reakcji alergicznych. Są bardzo bezpieczne, gdyż nie posiadają konserwantów, sztucznych barwników oraz substancji zapachowych. Na rynku istnieje jednak wiele fałszywych produktów, które zawierają nie tylko minerały, ale także środki chemiczne. Nie dajmy się oszukać producentom i sprawdzajmy składy kosmetyków.  

Minerały mają to do siebie, że świetnie odbijają światło, dzięki temu doskonale rozświetlają skórę. Pomagają również zatuszować niedoskonałości skóry i optycznie spłycić nasze zmarszczki. Dzięki tym trikom, nie tylko odejmujemy sobie kilka lat, lecz także zapewniamy naszej skórze promienisty i wypoczęty wygląd.

Kosmetyki mineralne, wbrew pozorom, mają bogaty wachlarz produktów. Obecnie to nie tylko pudry sypkie, ale i róże, cienie do powiek, bronzery, a nawet pomadki. Większość z nich przybiera formę sypkich produktów. Pojawia się więc problem z ich aplikacją. Najlepiej robić to kolistymi ruchami, pędzlami z włosia naturalnego. Szczególnie polecany jest pędzel kabuki, który doskonale nakłada kosmetyk na twarzy. Warto również wiedzieć, że aby zyskać na intensywności cieni do powiek, należy nanosić je na powiekę zwilżonym aplikatorem.

Składniki kosmetyków mineralnych tworzą przepis na to, jak wyglądać pięknie każdego dnia. Receptura tych produktów to ogromny ukłon w stronę ekologii i ochrony środowiska. Jedynym mankamentem tych produktów jest dość wysoka cena. Jednak rekompensują nam to dwie, rzadkie wśród kosmetyków cechy. Mianowicie są one niezwykle wydajne oraz mają nieograniczony termin ważności. Warto więc zainwestować w te nieśmiertelne dary przyrody. Zwłaszcza, że zapewniają nam pożądane krycie z jednoczesnym uczuciem lekkości.

Przy doborze kosmetyków kierujmy się starą jak świat zasadą:
to, co najcenniejsze, płynie z natury, a w tym przypadku z minerałów.

Maja Poreda, 20l.

Nie masz uprawnień do komentowania