Menu
logo tjk main

Zalety i wady manicure hybrydowego

Zalety i wady manicure hybrydowego
Paznokcie hybrydowe to idealne połączenie nadzwyczajnej trwałości i świetnego wyglądu. Z tego względu decyduje się na nie wiele kobiet, zwłaszcza że taki manicure nie kosztuje wiele. Spotkać można jednak różne opinie na jego temat. Czy manicure hybrydowy niszczy płytkę paznokcia? Jak często można go robić? Jakie są jego wady i zalety? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej.

Manicure hybrydowy - zalety
Jedna z głównych zalet tego rozwiązania to naturalność. Akryle oraz żele prezentują się dość sztucznie, przez co nie każda z Pań się na nie zdecyduje. Manicure hybrydowy wygląda niemal tak samo jak pomalowane paznokcie zwykłym lakierem, z tym że utrzymuje się znacznie dłużej. Trwałość to zresztą kolejna zaleta hybryd. Utrzymują się na paznokciu nawet 2-3 tygodnie i wyglądają bardzo dobrze aż do momentu odrastania płytki paznokcia. W ten sposób możemy pozbyć się nieestetycznych odprysków czy obaw o zdzieranie się lakieru podczas wykonywania codziennych czynności, takich jak chociażby zmywanie. Wiele kobiet zwraca także uwagę na twardość paznokcia, jaką uzyskuje się po wykonaniu manicure hybrydowego. To dobre rozwiązanie dla tych z Pań, które mają problem z łamliwością paznokci, przez co nie są w stanie ich zahodować.

Czy manicure hybrydowy ma jakieś wady?
Trudno jednoznacznie określić co zalicza się do wad hybryd. Z pewnością może to być ich zdejmowanie. Nie jesteśmy bowiem w stanie wykonać tej czynności samodzielnie, chyba że dysponujemy odpowiednim sprzętem oraz umiejętnościami. Złe podejście do tej sprawy może wpływać na stan płytki paznokcia. Wykonanie manicure hybrydowego wiąże się przy tym z koniecznością wizyty u kosmetyczki, co generuje dodatkowe miesięczne koszty. Nie są one jednak wysokie, ponieważ standardowy koszt tej usługi wynosi ok. 50-60 złotych. Niemniej, nie dla każdego będzie to nieznaczący wydatek. Wykonać manicure hybrydowy możemy jednak same w domu. Nie jest to żadna tajemna wiedza, aczkolwiek wymaga zręczności oraz odpowiedniego sprzętu, w który musimy najpierw zainwestować. Podstawa to lampa UV przeznaczona do utwardzania lakieru hybrydowego.

Lakiery hybrydowe - jakie wybierać?
Obecnie na rynku występuje bardzo duża różnorodność lakierów hybrydowych. Największym zainteresowaniem cieszą się marki profesjonalne, używane także na szkoleniach. Należy do nich m.in. producent Konad, który oferuje zarówno lakiery hybrydowe, jak również akcesoria przeznaczone do wykonywania manicure hybrydowego. Znaleźć można je na oficjalnej stronie producenta konadnail.pl, gdzie występują w bardzo atrakcyjnych cenach. Lakiery hybrydowe występują w różnej pojemności oraz odcieniach. Jesienią większym zainteresowaniem cieszą się ciemniejsze barwy jak bordo, brąz, a nawet czerń. To z pewnością świetny sposób na zadbane dłonie.

Nie masz uprawnień do komentowania