Menu
logo tjk main

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny
Efektowny, całkowicie bezpieczny, bardzo praktyczny i do tego… stosunkowo niedrogi. Warto zrobić! Zwłaszcza, jeśli ktoś nie chce, nie lubi, nie umie lub po prostu nie ma czasu się malować na co dzień, a chciałby ładnie wyglądać.

Makijaż permanentny dziś nie jest już nowinką ani zabiegiem, na który pozwolić mogą sobie tylko niektórzy. W każdym większym mieście znajdują się salony kosmetyczne, w których wykonuje się taki makijaż w cenie, która nie przekracza kilkuset złotych (200-500 PLN). Nieco upraszczając, jest to tatuaż robiony na wargach i / lub powiekach, imitujący zwykły makijaż twarzy, ale „oko się nie rozmazuje”, a „szminka nie ściera z ust”.

Jak wygląda zabieg?
Zabieg trwa od godziny do dwóch. Odbywa się w salonie kosmetycznym. Najpierw, za pomocą zwykłych kosmetyków, na powiekach i / lub wargach „projektuje” się wygląd makijażu. Kosmetyczka obrysowuje usta, wypełnia je kolorem, rysuje kreski na górnych i dolnych powiekach, próbuje różnych wariantów, godząc życzenia i upodobania klientki z jej typem urody oraz możliwościami makijażu permanentnego. Gdy uzyska się już ostateczną wersję makijażu, kosmetyczka przystępuje do pracy…
•    Pokrywa tatuowaną powierzchnię skóry preparatem lekko znieczulającym i odkażającym.
•    Dobiera odpowiedni tusz oraz igłę, za pomocą której wykona tatuaż.
•    Wypełnia farbą wyznaczone miejsca, co jest odczuwane jako seria delikatnych nakłuć.
•    Robi kojący i odkażający okład na skórę w wytatuowanych miejscach.
•    Zaprasza po tygodniu lub dwóch na korektę, podczas której wypełnia się barwnikiem te miejsca, w których widać go za słabo lub te, które wypełniono podczas pierwszej wizyty nieprecyzyjnie.

W przypadku permanentnego makijażu powiek, sprawa jest nieco prostsza. Po pierwsze, tatuowana powierzchnia jest zwykle niewielka (robi się kreski, raczej nie wypełnia się kolorem całej powieki), po drugie powieki stosunkowo szybko się goją. Gorzej wygląda to, gdy tatuuje się wargi. Zabieg jest zdecydowanie bardziej bolesny, zwykle dotyczy nie tylko konturu, ale całej powierzchni ust, które wolniej się goją, a do tego istnieje tu ryzyko opryszczki, co może całkowicie zniszczyć końcowy efekt estetyczny. Z tego właśnie powodu przed planowanym makijażem permanentnym ust, należy przez około dwa tygodnie przyjmować profilaktycznie preparaty, które uchronią przed wirusem opryszczki (np. Hascovir albo Zovirax). Powinni to zrobić nawet ci, którzy uważają, że nie mają tego wirusa w organizmie.

Czy to jest trwałe?
Makijaż permanentny - wbrew swojej nazwie - nie jest tak naprawdę na całe życie. Narysowane na powiekach kreski z czasem bledną, by w końcu stać się prawie niewidocznymi. Jeżeli chcemy efekt zachować na dłużej, dobrze jest taki makijaż odświeżyć na przykład po 3-5 latach. Nie zmienia to oczywiście faktu, że trwałość makijażu permanentnego zależy także między innymi od jakości zastosowanego tuszu, trochę od indywidualnych właściwości skóry, która różnie reaguje na taką ingerencję etc.

Gdzie zrobić taki makijaż?
Wybierając salon kosmetyczny, w którym wykonuje się makijaż permanentny, dobrze jest kierować się poradami znajomych, którzy już z takiej usługi korzystali i są zadowoleni. Można przejrzeć opinie na temat danego salonu kosmetycznego na forach internetowych i w mediach społecznościowych. Warto sprawdzić też, jakie doświadczenie ma osoba oferująca makijaż permanentny. Jak długo to robi, jakie ma portfolio, referencje, a może posiada jakieś branżowe nagrody? Wszystko to razem powinno dać nam wiarygodną odpowiedź na pytanie - gdzie zrobić makijaż permanentny.

Więcej na temat dbania o siebie znajdziesz na http://powabnapani.blogspot.com/

Nie masz uprawnień do komentowania