Menu
logo tjk main

Makijaż naturalny na lato

Makijaż naturalny na lato
Makijaż na lato musi spełniać kilka podstawowych wymogów: musi być lekki, naturalny, prawie niewidoczny i wodoodporny! Jako że wielkie upały przed nami, warto zainteresować się tematem, tak aby wiedzieć, jak wykonać trwały, a jednocześnie piękny makijaż w wydaniu letnim.

Postaw na kolor i lekkość
Ciężkie i kryjące kosmetyki nie są odpowiednie na lato. Najlepiej wybierać te o lekkiej formule - zamiast tradycyjnego podkładu, lepiej używać kremu BB. Ma on lżejszą konsystencję, a przy tym nadaje naturalny wygląd cerze. Nie ma też tak mocnego krycia, ale latem takiego nie potrzebujemy. W końcu opalona skóra sama w sobie wygląda perfekcyjnie.

Kosmetykami, z którymi nie można się rozstać w okresie letnim, są na pewno bronzer i rozświetlacz. Dlaczego?
Nie dość, że genialnie modelują rysy twarzy, to nadają skórze blasku i złocistego kolorytu. Zatem jeśli nadal nie masz tych produktów, koniecznie w nie zainwestuj - lato to odpowiednia do tego pora.

Nie można też zapomnieć o kolorach w samym makijażu
Na tę porę roku odstawiamy czernie i brązy, a stawiamy na żółte, niebieskie i zielone barwy. Takie kolory mogą mieć cienie do powiek, ale też eyelinery - kolorowa kreska na oku to hit! Poza tym odkładamy też czarną maskarę. Lepsza będzie brązowa, gdyż nada rzęsom naturalniejszego wyglądu i nie jest tak głęboka kolorystycznie.

Róż i błyszczyk to must have!
Róże do policzków idealnie dopełniają make up, a przy tym nadają lekkości i dziewczęcego uroku całemu makijażowi. Ale latem lepiej wybierać kremową postać tego kosmetyku. Jego lżejsza formuła daje naturalniejszy i subtelniejszy efekt, oraz pięknie skomponuje się z opaloną cerą.

Ponieważ w okresie letnim stawiamy na naturalny wygląd, nie może zabraknąć w naszym codziennym looku błyszczyka. Pomadki i szminki, zwłaszcza te perłowe, są idealne na wieczór, w dzień natomiast warto używać właśnie błyszczyka. Taki półtransparentny produkt nie ma intensywnego koloru, a nada ustom świeżego wyglądu.

Tylko wodoodporne kosmetyki na lato!
Dlaczego to takie ważne? Ponieważ nieustanny żar o tej porze roku, może skutecznie zepsuć nam cały wygląd. Choć wiadomo, że ograniczamy ilość kosmetyków do niezbędnego minimum, warto zadbać, aby te, których używamy były odporne na działanie wody. To gwarancja perfekcyjnego wyglądu oraz komfortu w ciągu dnia, gdyż nic nam się nie rozmaże i nie będziemy musiały wprowadzać poprawek makijażowych.

Angelika Libelt

Nie masz uprawnień do komentowania