Menu
logo tjk main

Skuteczny sposób na piękne rzęsy - poznaj tajniki odżywek Muse Cosmetics

Skuteczny sposób na piękne rzęsy - poznaj tajniki odżywek Muse Cosmetics
Mimo zmieniających się przez tysiąclecia kanonów kobiecej urody, zadbane rzęsy zawsze uznawane były za jeden z najważniejszych elementów idealnego wizerunku płci pięknej. Długie, gęste i lekko zakręcone ku górze, nieodzownie kojarzą się z naturalnym damskim powabem i jako istotny składnik oprawy oczu w znacznym stopniu wpływają na to, czy cała twarz postrzegana jest jako atrakcyjna. Często zapominamy jednak, że aby cieszyć się efektownym wyglądem naszych rzęs, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja na co dzień.

Źródła problemu
Wpływ na kondycję włosów, nie tylko rzęs, ma wiele czynników, takich jak dieta, styl życia, a także gospodarka hormonalna czy geny. Są to więc kwestie mocno indywidualne, jednak specjaliści w dziedzinie dermatologi wskazują również na kilka uniwersalnych sposobów na zdrowe i silne włosy - m.in. spożywanie pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe, białko, żelazo oraz witaminy A, B, D i E; unikanie długotrwałego wystawienia na promieniowanie słoneczne oraz stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, osłabiających strukturę włosa. Dlatego dla właściwej pielęgnacji rzęs tak istotny jest wybór odpowiednich preparatów, które nie tylko przeszły dokładne badania dermatologiczne, ale również posiadają specjalne składniki wzmacniające.

Ale czym dokładnie powinno charakteryzować się odpowiednie regenerum do rzęs? Przyjrzyjmy się bliżej jego właściwościom.

Wzmacnianie, nawilżanie, regeneracja
Jak zostało to już wspomniane, podstawową rolą tego typu kosmetyków jest wzmacnianie, odżywianie oraz ochrona włosów. Aby skutecznie spełnić te zadania Calliope Eyelash and Brow Conditioner - odżywka do rzęs i brwi marki Muse Cosmetics - posiada w swoim składzie keratynę, będącą podstawowym budulcem włosów, skóry i paznokci; panthenol zapewniający widoczne pogrubienie rzęsy dzięki wniknięciu w jej strukturę, a także allatoninę poprawiającą jej sprężystość poprzez odpowiednie nawilżenie i wygładzenie. Skuteczność preparatu opiera się ponadto na innowacyjnym komponencie Widelash™, będącym głównym składnikiem aktywnym, wzmacniającym włókno i cebulkę włosa oraz wypełniającym ubytki w jego strukturze. Efektywność tak dobranego składu produktu, jak również jego bezpieczeństwo dla zdrowia, zostały potwierdzone przez niezależny instytut badawczy na terenie Unii Europejskiej. Dodatkowe testy, przeprowadzone na grupie 100 osób, wykazały, że przy codziennym stosowaniu tego typu serum do rzęs, pozytywne zmiany widoczne są już po około dwóch tygodniach.

Odżywka to nie wszystko
Warto jednak pamiętać, że efekty działania odżywki zostaną wzmocnione przede wszystkim wówczas, gdy wysoką jakością i odpowiednim doborem składników będzie odznaczała się również stosowana przez nas codziennie maskara. Poza efektem pogrubienia i wydłużenia rzęs, także i ona powinna zapewniać wzmocnienie i zwiększenie elastyczności rzęs. Istotnym elementem są ponadto same szczoteczki - warto sięgać po maskary wielozadaniowe, np. Erato Volumizing z oferty Muse, posiadające zarówno szczoteczki z gumy, jak i włosia, co pozwala na dokładne dopasowanie do potrzeb ilości nakładanego tuszu.

Nie masz uprawnień do komentowania