Menu
logo tjk main

Half Bun - ta fryzura rządzi światem

Half Bun - ta fryzura rządzi światem Foto: aninesworld.theyouway.com
Kto by pomyślał, że prostota i coś co już znamy, stanie się hitem na całym świecie. Half Bun - to fryzura, która podbiła serca wszystkich kobiet. Najmodniejsze uczesanie tego lata ma sporą szansę pozostać z nami na jesień, a także konkurować na Fryzurę Roku 2015. O co tyle szumu?

Half Bun, czyli inaczej półkoczek, to nic innego jak kok na czubku głowy zrobiony z połowy włosów, podczas gdy reszta jest rozpuszczona. Pierwsze kombinacje można było zauważyć na Instagramie - czyli tam, gdzie wszyscy wszystko publikują. Zaraz potem zagraniczne blogerki, chcąc zyskać trochę sławy skradły ten pomysł a teraz znane gwiazdy takie jak Jennifer Lopez, zaczęły dumnie nosić ową fryzurę.

Czy każdy kok jest taki sam? Nie. W końcu nie ma dwóch osób o takiej samej strukturze włosa. Wszystko zależy od długości, grubości czy chociażby skrętu. I co najważniejsze - od własnych upodobań. Kok może być osadzony nisko lub wysoko, spięty niedbale albo precyzyjnie z użyciem każdemu znanych wypełniaczy. Half Bun sprawdza się nie tylko przy strojach codziennych, ale także na okazjonalnych przyjęciach. Kobiety wiedzą, że artystyczny nieład na głowie przyciąga najwięcej spojrzeń, szczególnie męskich.

2
fot. eonline.com/theodysseyonline.com

Za co kochamy półkoczki? Przede wszystkim za oryginalny wygląd. Pasują praktycznie każdemu i świetnie eksponują rysy twarzy, brwi oraz oczy. Są modne i łączą w sobie tradycyjny kok z rozpuszczonymi włosami. Dla niezdecydowanych Pań to pomysłowe rozwiązanie. Również dla tych, które chcą nadać swojej stylizacji luźnego charakteru. Najważniejsza rzecz - Half Bun jest bardzo wygodny. Koniec z wpadającymi do oczu i ust włosami, które przy codziennych pracach mogą bardzo przeszkadzać. Warto też wspomnieć, że fryzura może zastąpić lokówkę, ponieważ po rozpuszczeniu koka, włosy będą całkowicie skręcone.

Jeśli chodzi o makijaż dzienny do półkoka, najlepiej wybierać tonacje nude: jasne, pastelowe barwy nie przytłoczą fryzury. Na wieczór natomiast podkreśl oko czarnym eyelinerem i mocno wytuszuj rzęsy, by Twoja twarz była bardziej widoczna. Usta powinny być delikatne i subtelne - nie chcemy przecież efektu maski. Skromne kolczyki czy to złote czy srebrne dodadzą uroku całej stylizacji. Tak wyszykowana możesz podbijać świat.

3
fot. thefashiontag.com

Jak zrobić Half Bun? Umyj i porządnie rozczesz włosy. Po wysuszeniu - czy to suszarką czy pozostawiając je do naturalnego wyschnięcia, możesz je wyprostować lub lekko podkręcić od spodu. Następnie rozdziel je na dwie części, skupiając uwagę na czubku głowy. Zbierz duże pasmo włosów i zwiąż je w kucyk, by na koniec owinąć wszystko włosami wokół wiązania. Pozostałe rozpuszczone partie spryskaj lakierem bądź wetrzyj piankę. Na koniec decydujesz jak będziesz się nosić: pół kok wyżej czy niżej, na samym czubku głowy czy może nieco z boku. Proste, prawda?

Nie wymagająca specjalnych zdolności fryzjerskich, będzie długo na szczycie listy fryzur roku 2015. Wróżę jej nawet koronę i tytuł. Luz oraz trochę ekstrawagancji - tego najczęściej szukamy. Half Bun jako niespodzianka przyniosła nam powiew świeżości w najczęściej skomplikowany dla nas świat fryzur i mam nadzieję, że jej kolejne odmiany zostaną z nami na kolejne sezony.

Magda Surmacz

Nie masz uprawnień do komentowania