Menu
logo tjk main

„Czas goni nas” - czyli kilka słów o zegarkach sportowych

„Czas goni nas” - czyli kilka słów o zegarkach sportowych
Obecnie zakup zegarków naręcznych to nie lada wyzwanie. U mężczyzn wzbudza to wiele emocji, ponieważ jest to dla nich jedyny powszechnie akceptowany rodzaj biżuterii. Zegarki to ważny dodatek każdej stylizacji. Nie tylko uzupełniają strój, ale również wyrażają charakter. Idealnie nadają się jako prezent na różne okazje.

Rodzaje zegarków
Wyróżniamy cztery rodzaje zegarków: klasyczne, casualowe, biżuteryjne i sportowe.
- Pierwszy rodzaj charakteryzuje się prostotą i elegancją. Najczęściej posiada okrągłą kopertę wykonaną ze stali (w droższych wariantach złota lub platyny) i elegancką tarczę w białym lub srebrnym kolorze z delikatnymi wskazówkami. Może posiadać dodatkowe funkcje, np.: datownik lub GMT. Wysokiej jakości skórzany pasek sprawia, że całość prezentuje się bardzo efektownie. Ten rodzaj czasomierza jest najpopularniejszy, pasuje on do strojów formalnych i spotkań biznesowych.
- Zegarki casualowe nie trzymają się sztywnych zasad i reguł, jeśli chodzi o kształt koperty, kolor tarczy, paska czy bransolety. Cechują się wysoką jakością oraz perfekcją wykonania. Często są uzupełnieniem w codziennych stylizacjach takich jak: jeansy i t-shirt lub koszula i marynarka.
- Zegarki biżuteryjne są wybierane głównie przez kobiety. Swoim kształtem i funkcjami przypominają zegarki klasyczne. Różnicą są tutaj odważniejsze kolory, a nawet motywy florystyczne, które dodają uroku biżuterii, idealnie pasują do wieczorowych strojów.

Jakie są zalety posiadania zegarka sportowego?
Typem czasomierza, który zyskuje coraz większą popularność jest zegarek sportowy. Najczęściej jego tarcza występuje na gumowym, albo elastycznym pasku. Dwie główne cechy, które świetnie opisują zegarki sportowe, to wytrzymałość i wydajność. Posiadają one wiele pomocnych funkcji, dzięki którym możemy kontrolować to, co dzieje się z organizmem podczas uprawiania aktywności fizycznej, np.: licznik spalanych kalorii lub pomiar tętna. Dla zegarków sportowych, deszcz to żadna przeszkoda. Charakteryzują się wysoką wodoszczelnością (nawet do 30 metrów), a więc bez obaw można zabrać je ze sobą na basen czy nad jezioro. Kolejną zaletą jest to, że zegarki sportowe mogą być kompatybilne z wieloma popularnymi aplikacjami treningowymi. Obecnie producenci zegarków sportowych tworzą jeszcze więcej funkcji, które mają za zadanie przyciągnąć uwagę kupującego. Szeroką ofertę takich czasomierzy posiada internetowy sklep z zegarkami najwyższej jakości: zegarmistrzlodz.com.pl.

Znaczenie zegarka
Zegarek poza tym, że jest narzędziem odmierzającym czas, ma również znaczenie symboliczne. Wysokiej klasy czasomierze podkreślają status społeczny i są bardzo prestiżowym akcesorium. Miłośnicy zegarków, którzy znają branże, uważają, że ceny dobrych modeli rozpoczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. Dobrze dobrany zegarek jest także, uzupełnieniem stylizacji i elementem garderoby. W biznesie czasomierz podkreśla cechę osobowości jaką jest punktualność. Osoby majętne często decydują się na zakup zegarka za określoną kwotę, bo traktują go jako inwestycję na przyszłość.

Nie masz uprawnień do komentowania