Menu
logo tjk main

Ile tak naprawdę wiesz o butach? Przewodnik po rodzajach obuwia

Kiedy nosić oksfordki? Z jakimi stylizacjami najlepiej wyglądają creepersy? Czy loafery mogą być eleganckim obuwiem? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź dzięki infografice na temat obuwia przygotowaną przez butyraj.pl.

espadryle
Buty to jeden z najstarszych i najważniejszych elementów ludzkiej garderoby. Za pierwsze na świecie obuwie uznaje się to, które znaleziono w alpejskim lodowcu przy szczątkach człowieka, który żył około 3300 lat przed naszą erą. Jego nieprzemakalne buty były wykonane z jeleniej i niedźwiedziej skóry, w środku były wyłożone słomą i suchą trawą. Miało to zapewniać komfort i higienę. O tym, że obuwie było powszechne w każdym zakątku świata świadczyć mogą również malowidła naścienne w egipskich świątyniach z około 1500 lat przed naszą erą.

mokasyny

Prawdziwa rewolucja, czyli buty na przestrzeni wieków
Przez wieki buty przeszły olbrzymią rewolucję. Dziś dostępne są w bardzo wielu formach - od prostych, po bardzo zdobne; w bardzo wielu materiałach - od naturalnych po syntetyczne; oraz cenach - od tanich, na które każdy może sobie pozwolić, po takie, których cena przyprawia o zawrót głowy. Nie zmieniło się tylko jedno - każdy oczekuje, że buty będą wygodne i trwałe. Zapraszamy do zapoznania się z infografiką przygotowaną dla butyraj.pl, która pozwoli lepiej odnaleźć się wśród dostępnych na rynku butów, a tym samym ułatwi wybór obuwia idealnie dostosowanego do potrzeb kupującego.

Subtelne, ale ważne różnice - czyli o różnych typach obuwia
Osoba, która nie śledzi na co dzień doniesień modowych, a o butach ma tylko podstawową wiedzę może doznać prawdziwego szoku, gdy chce kupić obuwie dla siebie. Okazuje się bowiem, że typów i modeli obuwia jest o wiele więcej niż się przypuszcza. Często różnice między poszczególnymi rodzajami są kosmetyczne, ale mimo wszystko znaczące. Najlepszym przykładem mogą być muszkieterki i oficerki. Są to typy obuwia z wysoką, skórzaną cholewką. Różnią się tylko wysokością obcasa.

Subtelne różnice nie dotyczą tylko elegantszych typów obuwia. Również wśród bardzo popularnych butów sportowych jest bardzo wiele różnych rodzajów, które jednak znacznie się między sobą różnią.

loafery

Infografika dla butyraj.pl - skrócony poradnik modowy
Wybór i zakup odpowiedniego obuwia, to trudna decyzja. Zwłaszcza, że trzeba pamiętać nie tylko o tym, iż buty muszą być wygodne, trwałe i estetyczne, ale również o tym, że trzeba je dostosować do całej stylizacji. Są buty bardziej uniwersalne, które można dopasować do wielu strojów i okoliczności, z drugiej strony są również takie, które pasują tylko do bardzo konkretnych stylizacji i sytuacji. Odpowiednio dobrane buty świadczą o dobrym guście, sprawiają również, że osoba, które je nosi czuje się zdecydowanie pewniej.

Świadomy konsument, to świadome zakupy
Świadomy konsument to osoba, która wie czego chce, wie też ile za to trzeba zapłacić i czego można się za tę cenę spodziewać. Dotyczy to każdego rodzaju zakupów, również butów. Dzięki większej wiedzy na temat typów obuwia, materiałów, z których powinny być wykonane i stylizacji, do których można je dopasować, zakupy będą o wiele łatwiejsze, a ostateczna decyzja na pewno nie będzie rozczarowaniem. Świadomość konsumenta jest również bardzo ważna dla sprzedawcy. Taki klient wymaga więcej uwagi, ale jednocześnie, jeśli będzie usatysfakcjonowany z zakupów, na pewno wróci, bo będzie wiedział, że dany sprzedawca potrafi sprostać jego dużym, ale uzasadnionym wymaganiom. Przede wszystkim z tą myślą sklep butyraj.pl przygotował swoją infografikę: https://www.butyraj.pl/Tomsy-meliski-lordsy-czy-to-na-pewno-buty-Przewodnik-po-swiecie-obuwia-blog-pol-1499251989.html.

Nie masz uprawnień do komentowania