Menu
logo tjk main

Przegląd Trendów jesień/zima 2014-2015 lansowany przez największe domy mody

Przegląd Trendów jesień/zima 2014-2015 lansowany przez największe domy mody
Wzory
Projektanci proponują nam w tym sezonie paletę przeróżnych wzorów. Od kolorowych, dużych kwiatów (Elie Saab) po zwierzęce printy (Gucci). Nadal modne są geometryczne, artystyczne wzory. Burberry w najnowszej kolekcji łączy nowoczesne wzornictwo z latami 60. W kilku kolekcjach zauważyć można łączenie dwóch różnych na pozór nie pasujących do siebie wzorów -  tzw. Eklektyzm modowy.

Wzory
1) Elie Saab 2) Gucci 3) Burberry 4) Antonio Berardi

Połysk
Błyszczące tkaniny, cekiny, dżety dominują po raz kolejny w propozycjach światowych domów mody. Tym razem w kolekcjach jesień/zima 2014-2015 zaobserwować można zarówno typowo wieczorowe wersje tego trendu, czyli długie suknie z cekinów (Elie Saab, Naeem Khan) jak i casualowe zestawy idealne na każdą okazję (MaxMara).

Połysk
1) Elie Saab 2) Naeem Khan 3) Elie Saab 4) Max Mara

Wyrazista kolorystyka
Tej jesieni nie zapominamy o lecie. W kilku kolekcjach wszelkie czernie, szarości i inne kolory kojarzące się z aktualną porą roku zostały prawie w całości odrzucone. Zauważyć można tendencję do zestawiania ze sobą ciągu różnych barw w sposób regularny (Valentino, Dries Van Noten) lub tworzenie kreacji o jednym wyrazistym kolorze (Carolina Herrera).

WyrazisteKolory
1) Dries Van Noten 2) Valentino 3) Peter Pilotto 4) Carolina Herrera

Futra
Królują niezmiennie każdej jesieni i zimy. Tym razem Projektanci postawili na wyrazisty akcent: kolorystykę lub ciekawy fason, wzór. Na wybiegach triumfowały zarówno ogniste czerwienie (Dolce&Gabbana) unikatowe wzory (Emilio Pucci) jak i skromne pastele (Gucci) dla Pań lubiących klasykę z nutą awangardy. Różnorodność sprawia, że każda kobieta z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Futra
1) Dolce&Gabbana 2) Emilio Pucci 3) Gucci 4) Giorgio Armani

Przeźroczytość
Transparentne, lekkie materiały, piękne szyfony zaprezentowane na różny sposób. Nie sądzę jednak, aby propozycje takiego trendu były odpowiednie na jesienne, zimne dni. Dlatego też szczególną uwgę zwróciłam na kreacje typowo wieczorowe (Elie Saab), które zasługują na wielkie wyróżnienie.

Przezroczytosc
1) Elie Saab 2) Elie Saab 3) Burberry 4) J Mendel

Kamila Węgrzyniak, 23l.
www.live-style20.blogspot.com

Nie masz uprawnień do komentowania