Menu
logo tjk main

Czółenka - 4 trendy na jesień: wężowe czy z futerkiem, z paskiem, a może na słupku?

Czółenka - 4 trendy na jesień: wężowe czy z futerkiem, z paskiem, a może  na słupku?
Czółenka zawsze kojarzyły się nam z poczuciem komfortu. Jest to też ten rodzaj obuwia, który zdecydowanie najczęściej zakładamy jesienią i wiosną. Jakie czółenka będą najmodniejsze tej jesieni? Na jaki fason się zdecydować?

Czółenka ze skóry węża
W latach 90-tych tryumfy święciły materiały które imitowały skórę węża. Moda ma jednak to do siebie, że lubi wracać i nie inaczej jest w przypadku znanej wszystkim i w sumie już kultowej - skóry węża. Czółenka wykonane z takiego materiału ponownie zaczynają gościć na wybiegach i wcale nie są uznane za coś kiczowatego czy groteskowego. Brązy, zgniłe zielenie czy żółcienie które imitują właśnie skórę węża, to hit. Sama Anna Dereszowska z dumą nosi tego rodzaju czółenka i nie raz można ją było zobaczyć w takim właśnie obuwiu na galach filmowych.

Przede wszystkim - słupek
Tegoroczny sezon w modzie jesień/zima 2017/2018, zdecydowanie należy do butów na szerokim obcasie. Przestała liczyć się jego wysokość, natomiast projektanci, zaczęli stosować zasadę, która mówi że im szerzej, tym lepiej. Jest w tym sporo prawdy, ponieważ coraz częściej widzimy, że kobiety noszą czółenka na obcasie nie tyle wysokim, co szerokim. Zdecydowanie największą popularnością, cieszą się te czółenka, których obcas wygląda jak kawałek listewki. O co dokładnie chodzi? Otóż patrząc na but z boku, widzimy wąski obcas. Jednakże jeśli spojrzymy na niego od tyłu, obcas będzie szeroki. To oczywiste nawiązanie do stylistyki rodem z lat 70-tych. Wybierając taki rodzaj czółenek, warto zadbać o to, by były one lakierowane. Doskonale będą się one komponowały z ołówkowymi spódnicami, czy wełnianymi sukienkami.

Fot2 czolenka

Czółenka z paskiem wokół kostki
Niekwestionowanym hitem tegorocznej jesieni, są czółenka z paskiem wokół kostki. To oczywiste nawiązanie do stylistyki retro - na filmach, osadzonych w realiach minionych epok, możemy dostrzec takie właśnie obuwie. Wykonane z aksamitu, ładnie podkreślają kostkę i wyszczuplają nogi. Nawiązania do stylistyki retro - nie tylko jeśli chodzi o obuwie - są coraz częściej spotykane w kolekcjach wiodących projektantów mody takich jak Versace czy Gucci. Obcas czółenek z paskiem wokół kostki, wcale nie musi być wysoki - wprost przeciwnie! Wystarczy, że będzie on oscylował w granicy 5-6 cm. To dokładnie tyle, na ile nasza stopa jest w stanie ułożyć się w naturalny sposób. Tym samym, obalamy mit, że buty na obcasie są szkodliwe. Jeśli tylko zwrócimy uwagę na profilowanie obuwia, dobrze je dopasujemy z pewnością nie będziemy odczuwać dyskomfortu.

Czółenka z futerkiem
Chcąc być na bieżąco z najnowszymi trendami mody, musimy mieć na uwadze czółenka z futerkiem. To nowość, która pomału zaczyna jednak zyskiwać na popularności - różne modele tutaj https://lamoda.pl/katalog/buty/czolenka. Lansowana m.in. przez markę Marni kolekcja czółenek wykończonych futerkiem, jest swoistym powiewem świeżości, jeśli chodzi o obuwie na jesień. Elisabetta Franchi także na jednym z ostatnich pokazów zaprezentowała swoją najnowszą kolekcję czółenek zdobionych futerkiem i cekinami. Kwestią czasu jest zatem to, kiedy tego rodzaju obuwie będzie można zobaczyć nie tylko na wybiegach ale też na ulicach miast.

Nie masz uprawnień do komentowania