Menu
logo tjk main

Wizytówka projektanta - Zahair Murad

Wizytówka projektanta - Zahair Murad Foto: digitalcitizen.ca
Zahair Murad nazywany przez krytyków mody libańskim czarodziejem. Każdy jego pokaz to istna magia, ponieważ projektant umiejętnie zamienia modelki w prawdziwe współczesne księżniczki czy egipskie boginie. Wszystko co tworzy Zahair jest wyjątkowe i wypracowane z niezwykłą dbałością o każdy detal, a jego pokazy stały się widowiskiem niepodważalnego kunsztu artysty. Utrzymane w bajecznej oprawie, przenoszą nas w inną, oryginalną rzeczywistość - świat widziany okiem prawdziwego artysty.

Połączenie stylu orientu z krawiectwem europejskim sprawiło, iż jego kolekcje uwielbiają gwiazdy największego formatu (Jennifer Lopez, Shakira, Beyonce), a osobowości ze świata mody nie wyobrażają sobie przyjęć bez sukni od mistrza.

Pierwsze atelier artysty powstało w 1995 roku w Bejrucie. Otwarcie pracowni było wielką przepustką do niełatwego wejścia na światową arenę mody. Cztery lata później projektant podbił serca największych stolic mody otwierając tam swoje butiki (Włochy, Francja).
 
Zahair jednak nigdy nie marzył o byciu projektantem. Pasjonował się malarstwem i to z nim pragnął związać swoją przyszłość. Ale los sprawił, że zobaczył telewizyjną reklamę, dotyczącą naboru uzdolnionych projektantów. Zaryzykował, ponieważ jak sam mówi po latach - poczuł, że jest do tego zwyczajnie stworzony. Konkurs wygrał, a kreowanie mody stało się jego codziennością.

Styl wypracowany przez kreatora to idealne podkreślanie kobiecości. Połączenie klasy, szyku, elegancji, niebywałego kroju. Ulubione materiały to koronka i tiul (często występują warstwami). Pojawiają się także nawiązania do kultury libańskiej w postaci licznych haftów. Zahair Murad stawia na zaznaczenie talii, błyszczące zdobienia, a kobieta kreowana przez mistrza jest zmysłowa i pewna siebie.

Na co dzień projektant pracuje w Libanie, gdzie nadzoruje pracę swojego zespołu. Prywatnie Zahir Murad uważany jest za króla perfekcjonizmu. Podobno nawet słowa potrafi dobierać tak subtelnie jak detale w swoich projektach.

jetsetfashionmagazine.com
jetsetfashionmagazine.com

rollingout.com
rollingout.com

www.massayacom.com
www.massayacom.com

www.themoderncool.com
www.themoderncool.com

Kamila Węgrzyniak23l.
www.live-style20.blogspot.com

Nie masz uprawnień do komentowania