Menu
logo tjk main

Biustonosz push-up: uwiedź samą siebie

Biustonosz push-up: uwiedź samą siebie
Trudno wyobrazić sobie garderobę współczesnej kobiety bez chociaż jednego stanika push-up. Nazywany przez niektórych najlepszym przyjacielem kobiet (diamenty są jednak dużo mniej praktyczne), robi prawdziwe cuda z naszym biustem. Wypycha do góry, zaokrągla, unosi i przede wszystkim - wizualnie powiększa. Jeśli umiemy go dobrze dobrać, nasz dekolt może oczarować świat.

Biustonosze push-up znane są na rynku zaledwie od kilkudziesięciu lat, dziś jednak wydają się nieodzownym elementem w każdym sklepie z bielizną. Biustonosze te zbudowane są jak wszystkie inne, z tą małą różnicą, że ich miseczki posiadają dużo grubszą warstwę materiału wypełnioną np. pianką czy gąbką, mogą też zawierać specjalne kieszonki z wyjmowanymi wkładkami z różnych substancji, np. specjalnego termoaktywnego żelu czy silikonu. Dodatkowo, każdy push-up posiada fiszbiny, których zadaniem jest odpowiednie zebranie piersi z boków i podtrzymanie ich u góry.

Push-upy na co dzień i do zadań specjalnych
Istnieje co najmniej kilka rodzajów push-upów. Niektóre z nich nadają się do noszenia na co dzień, inne - tylko na specjalne okazje, kiedy chcemy olśnić świat swoim wyglądem. Należy pamiętać, że biustonosze o największym, najgrubszym wypełnieniu nie działają na piersi najlepiej. Mogą je zgniatać, deformować czy po prostu powodować dyskomfort. Dlatego takie staniki lepiej traktować jako dodatek do bardziej wymagających sukienek, których dekolt więcej odkrywa, niż zasłania.

Pozostałe biustonosze konstruowane są w taki sposób, że nie zagrażają niczym piersiom i mogą być użytkowane nawet codziennie. Miseczki posiadają niewielkie, miękkie wypełnienie dopasowujące się do kształtu ciała, za resztę efektu odpowiada właściwe wyprofilowanie stanika. Po jego zdjęciu wieczorem nie ma się poczucia ulgi, że oto nadszedł moment oswobodzenia piersi. Jest on niemal niewyczuwalny.

Dla kogo tworzy się push-upy?
Wbrew pozorom biustonosz push-up to nie tylko produkt dla kobiet o miseczkach A i B, które marzą o zwiększeniu swojego rozmiaru. Oczywiście, nadal stanowią one znaczną grupę w gronie klientek kupujących push-upy. Niemniej jednak dzisiejsze staniki powiększające tworzone są również z myślą o tych kobietach, które są zadowolone z kształtu i wielkości swoich piersi. Nosząc bezkształtne, źle dobrane staniki nieznanego pochodzenia można mieć problem z wyglądem nawet bardzo ładnych piersi. Push-upy odpowiadają więc za odpowiednie ich zebranie, podkreślenie i wyeksponowanie. Czynią też wizualne cuda z piersiami dużymi, ale zbyt szeroko rozstawionymi, czy unoszą piersi, które pod wpływem swojego ciężaru mają tendencję do opadania.

Jak dobrać biustonosz push-up?
Nawet te klientki, które są już dobrze zaznajomione ze stanikami push-up, czasami popełniają błędy przy ich zakupie. Mają na przykład tendencję do wybierania staników rozmiar mniejszych, licząc przy tym na to, że w takiej bieliźnie ich biust zostanie jeszcze bardziej ściśnięty, a tym samym powiększony, wyeksponowany. Nie warto jednak robić tego swoim piersiom. Ostateczny efekt zazwyczaj wygląda słabo, a na koniec dnia zostaniemy z bólem i spłaszczonym biustem. Zawsze należy dopasować obwód stanika, tak by przylegał do ciała ściśle i nie wędrował ku górze. Również ramiączka nie powinny wżynać się w ciało, a miseczka nie może być ani za duża, ani za mała. W profesjonalnym doborze stanika powinna pomóc brafitterka.

Nie masz uprawnień do komentowania