Menu
logo tjk main

Wizytówka projektanta - Elie Saab - twórca marzeń…

blog.loveandfly.com Foto: blog.loveandfly.com
Elie Saab urodził się 4 lipca 1964 roku w Bejrucie. Projektowania nauczył się sam osiągając w dziedzinie mody wszystko co możliwe. Miłość do tworzenia towarzyszyła mu od dziecka. W wieku 18 lat założył pierwsze atelier w Bejrucie zatrudniając dwunastu pracowników. Na początku szył głównie suknie ślubne i wieczorowe dla żon zamożnych szejków.

W 1997 został pierwszym nie włoskim projektantem izby handlowej - Camera Nazionale della Moda. Rok później debiutował już w Mediolanie ze swoją kolekcją. Jego kariera nabierała tempa. W 2002 roku Halle Berry odebrała Oscara w jego sukni, po tej chwili media zakochały się bezgranicznie w jego twórczości.

httpblog.loveandfly.comblog.loveandfly.com

Dziś Elie Saab to ulubiony projektant gwiazd show-biznesu, które po jego unikatowe kreacje sięgają na wielkie gale. Artysta bez wątpienia skradł serca kobiet na całym świecie, które marzą żeby choć przez moment poczuć się jak prawdziwa księżniczka. Nie jest rewolucjonistą, co pokaz serwuje kreacje idealnie utrzymane w swoim stylu. Jak sam powtarza - tworzy z serca, nie podążając za trendami.  Interesują go kobiety wyglądające jak boginie stojące w porannej rosie. Uważa, że kobieta idealna ma kształty, ponieważ to czyni ją w pełni zmysłową, a kreacja ma być dopełnieniem jej wrodzonego piękna.  

httpblog.loveandfly.com
blog.loveandfly.com

Nazywany jest przez krytyków niepowtarzalnym geniuszem, twórcą marzeń. Umiejętnie eksponuje kobiecość zachowując przy tym wielką, ponadczasową klasę i wyrafinowanie. W jego projektach można dostrzec inspirację sztuką, a każdy element dopracowany jest z niebywałą dbałością o detal.

httpwww.becomegorgeous.combecomegorgeous.com

Kobieta w sukniach projektanta to tajemnicza, eteryczna piękność. Projektant jest wielbicielem materiałów najwyższej jakości. Uwielbia bawić się formą szyfonów, jedwabi, pereł, koralików.

httpblog.netrobe.comblog.netrobe.com

Kolekcja na wiosnę 2014 oscyluje w szyfony, drapowania i ukochane przez projektanta koronki. Podziwiając najnowszą kolekcję, widzę kobietę spowitą w bajeczną mgłę, nieprawdopodobny artyzm przeplata się z konsekwencją tworzenia, co sprawia, że suknie stają się prawdziwymi dziełami sztuki. Kolorystyka kreacji jest urozmaicona: od bladej czerwieni, klasycznej czerni po szykowne złoto.

httptomandlorenzo.comtomandlorenzo.com

Marka Elie Saab to nowoczesne, modowe imperium. Suknie sprzedawane są aktualnie w 15 krajach na całym świecie.

Kamila Węgrzyniak, 23l.
www.live-style20.blogspot.com

Nie masz uprawnień do komentowania