Menu
logo tjk main

Jak kupić modne spodnie dla kobiety?

Jak kupić modne spodnie dla kobiety?
Choć ponad sto lat temu spodnie były typowo męskim ubiorem, dziś nabrały bardziej uniwersalnego charakteru, a kobiety sięgają po nie chętnie na co dzień, na imprezach czy też przy tworzeniu stylizacji biurowych i biznesowych. Dobranie odpowiednich spodni to jednak coś więcej niż dopasowanie ich do okazji.

Dopasowanie spodni do typu sylwetki

Typ sylwetki jest podstawowym wyznacznikiem doboru fasonu spodni.
• Przy sylwetce typu gruszka (wąskie ramiona, długa i zarysowana talia, szerokie biodra i masywne uda oraz szczupłe łydki), stawiać warto na spodnie w ciemnych kolorach i o obniżonym stanie. Dobrze sprawdzą się na przykład biodrówki o prostych nogawkach, lub też lekko rozszerzanych. Unikać zaś należy spodni zbyt jasnych, o wysokim stanie oraz rurek.
• Przy sylwetce typu jabłko (średniej wielkości biust, brak lub małe wcięcie w talii, duży brzuch, wąskie i krągłe biodra, zgrabne, długie nogi), wybierać warto spodnie z podwyższonym lub „normalnym” stanem, o lekko zwężających się nogawkach, podkreślających nogi – na przykład rurki. Unikać należy biodrówek i spodni zbyt mocno przylegających do ciała.
• Figura typu „przecinek” (wąskie ramiona, mały biust, wąskie biodra, długie szczupłe nogi i wąska ale długa talia) idealnie komponuje się ze spodniami posiadającymi zdecydowane wzory, jak również podkreślającymi dobrze nogi. Nie trzeba się też obawiać modnych ostatnio spodni „pumpiastych”, które optycznie poszerzą biodra. Niepolecane zaś są spodnie z kwadratowymi kieszeniami na pupie ani też – w przypadku bardzo szczuplej sylwetki – spodnie zbyt ciemne.

Kolor i styl – jak je wybrać?
Przede wszystkim spodnie muszą się dobrze komponować z pozostałymi elementami stylizacji. Łatwo sortować spodnie według koloru i typu można, w serwisie społecznościowym dla kobiet SetStyle , następnie można sprawdzić jak wybrane spodnie będą współgrać z innymi elementami stroju, korzystając z możliwości stworzenia wirtualnej stylizacji . Trzeba jednak pamiętać, że w stylizacjach biurowych mile widziane są stonowane, materiałowe spodnie w odcieniach szarości. Zaś w stylizacjach casualowych i imprezowych pozwolić sobie można na więcej szaleństwa – szczególnie, że oferta w sklepach odzieżowych jest naprawdę bogata.

Nie masz uprawnień do komentowania