Menu
logo tjk main

Ubrania z nadrukami - co ma ze sobą wspólnego galaktyka, słodycze oraz kanon wielkich dzieł

www.alohafromdeer.com Foto: www.alohafromdeer.com

Opanowały rynek w błyskawicznym tempie, młodzież je uwielbia, królują w modzie streetowej, a zwolennicy elegancji patrzą na nie z przymrużeniem oka. Popularność firm, które mają je w swojej ofercie, wciąż rośnie.

Od dłuższego czasu nadruki atakują nas ze wszystkich stron - znajdziemy je w propozycjach sieciówek, na pokazach mody czy w sklepach oferujących nam ubrania z własnym zdjęciem. Nie wiem jak Wam, ale mi osobiście nadruk kojarzy się z prostokątną naklejką, która zarezerwowana jest głównie dla ubrań casualowych.

W przeciwieństwie do starych nadruków, nowy trend oferuje nam zupełnie coś innego - ubrania, które wraz z nadrukiem tworzą jedność. Materiał ubrania jest jednocześnie nadrukiem, co daje dosyć ciekawe rozwiązanie. Oczywiście taki pomysł w modzie to nic nowego, rewelacyjnym przykładem mogą być sukienki Yves Saint Laurent inspirowane obrazami Mondraina.

2

www.blackmilkclothing.com


A co jest nowego w tym trendzie?
Właściciele marek, stawiających na nadruki, czerpią inspirację ze wszystkiego - począwszy od zdjęć słodyczy do obrazu Botticellego. Pojawiają się też zdjęcia zwierząt, krajobrazów, budynków. Gama tematyczna jest naprawdę ogromnie zróżnicowana. Jednak motywem przewodnim, który ukochała sobie młodzież różnych subkultur, jest... galaktyka! Kosmiczne wizje w różnych kolorach pojawiają się w propozycjach każdego sklepu, możemy sprawić sobie całą kosmiczną szafę - leginsy, bluzy, spódnice, a nawet sukienki!

3
1. Mr GUGU & Miss Go - 169 zł
2. Mr GUGU & Miss GO - 169 zł
3. Electric Alice - ok. 20 zł
4. Aloha from deer - 179 zł
5. SUGARPILLS - 120 zł
6. SHADOWPLAYNYC - ok. 440 zł
7. SUGARPILLS - 179 zł

Zaraz po galaktycznych wizjach, na liście najczęściej wybieranych motywów są wielkie dzieła wybitnych malarzy. Możemy kupić leginsy, bluzy, a nawet kostium kąpielowy z wizerunkiem Wenus z obrazu Botticellego czy sweter z „Trzema Gracjami" Rubensa. Trzeba przyznać, że połączenie sztuki z modą streetową to rewelacyjny pomysł, który pokazuje, że miejscem obrazów nie są tylko sale muzealne.

4
1. SUGARPILLS - 179 zł
2. Mr GUGU & Miss GO
3. Aloha from deer - 179 zł
4. SUGARPILLS - 179 zł
5. Aloha from deer - 179 zł
6. Aloha from deer - 119 zł
7. Aloha from deer - 119 zł

Na ubraniach pojawiają się też słodycze, hamburgery, zwierzęta, a nawet motywy bajek Disneya. To super rozwiązanie - każdy może wybrać sobie motyw, który mu się najbardziej podoba, a wybór jest niemały. Również różnorodność gatunkowa ubrań jest ważnym elementem - nie każdemu musi spodobać się krój bluz, które niewątpliwie kojarzą się z męskimi bluzami lat 90. Mimo, że to one głównie dominują, to możemy znaleźć też koszule czy leginsy, które bardziej odpowiadają naszemu stylowi.

Trzeba podkreślić, że jest to moda streetowa, która króluje na co dzień, a nie objawia się na rozdaniu Złotych Globów. Aczkolwiek niektóre droższe marki proponują nam nie tylko bluzki z malowanymi krajobrazami, ale też eleganckie, koktajlowe sukienki.
5www.setarehmohtarez.com

Dla kogo jest ta moda?
Głównie skierowana do ludzi młodych, stąd kolorowe zdjęcia słodyczy i zwierząt na bluzach. Większość ubrań jest wygodna oraz praktyczna - przeznaczona do chodzenia na co dzień. Ale w połączeniu z gładkimi elementami ubioru, sweter z dziełem sztuki może dodać nam wyjątkowego uroku, pasującego każdemu.

Aneta Dmochowska, 20l.

Nie masz uprawnień do komentowania