Menu
logo tjk main

HIT na wiosnę 2015 - spodnie z dziurami znów na topie

elle.com Foto: elle.com
Ponownie na topie. Znów trendy. O czym mowa? Oczywiście o spodniach z dziurami  i przetarciami. Im więcej tym lepiej. Nie ważne czy to klasyczne, proste rurki czy boyfriendy - wybór należy do Ciebie. Ważne, żeby były „zniszczone”.

Specjalnie dla Was przedstawiamy kilka modeli.

Dziurawe jeansy to alternatywa dla dzwonów, które również zrobiły wielki come back w świecie mody. Do dzisiaj nie wiadomo, kto wymyślił trend na tak zwane „przechodzone spodnie” ale można wnioskować, że muzycy lat 70 musieli mieć w tym swój wpływ. Rock’n’rollowy tryb życia i ekstremalne sytuacje życiowe sprawiały, że ich jeansy nieźle dostawały po szwach i z biegiem czasu stawały się przetartym (w każdym możliwym miejscu) materiałem - ale nadal zdatnym do użytku.

Dzisiaj takie ubranie to must have każdej dziewczyny, która lubi nonszalancję i chętnie miksuje różne style. Jeśli masz długie i zgrabne nogi, śmiało możesz założyć model z dopasowanymi nogawkami i przetarciami poziomymi. Jeśli jednak preferujesz oversize i masz pełniejsze kształty, boyfriendy z pionowymi dziurami będą idealne.

szafa1
szafa.pl

Pierwsze dziurawe spodnie weszły do kanonu mody w 2011 roku. Miały wspominać one lata 90-te i szaleńcze czasy z nimi związane. I jak widać ponownie do nas wróciły, ale w bogatszej wersji fasonów jak i kolorów. Nie da się ukryć, że jednak 2015 rok cechuje się wyrazistymi i mocnymi przetarciami, a same dziury można określić mianem XXL. Spotykane zarówno w rurkach jak i cygaretkach zniszczenia potrafią zająć nawet pół uda czy kolana. Denimowe projekty ciągle zaskakują. Kiedyś tylko na typowych, niebieskich jeansach, teraz - na każdym spodniowym materiale. Porwać można prawie wszystkie rodzaje spodni, zaczynając od tych długich a na szortach kończąc. Pytanie tylko: jak to zrobić?

szafa2
Fot.elle.com

Niestety przetarte spodnie potrafią kosztować więcej niż zwykłe, gładkie jeansy. Przykład? Najtańsze rurki z dziurami w H&M kosztują aż 149 zł. Podobny model, ale bez „dodatków” można nabyć raptem za 79 zł. Przez takie zniszczenia cena spodni rośnie podwójnie. Jakieś rozwiązanie? Najłatwiejszym a zarazem najtańszym sposobem na uzyskanie modnych spodni jest po prostu samoistne zniszczenie ich. Wpisując w Google - „Jak zniszczyć jeansy” okazuje się, że nie tylko żyletka będzie potrzebna. Odplamiacz, pumeks i papier ścierny również warto jest mieć pod ręką. Reszta zależy od nas samych. To jak przetrzemy swoje rurki, wytniemy na nich dziury, pozostaje w sferze wyobraźni. Pewne jest, że tak wykonane spodnie będą unikatem i nikt takich mieć nie będzie.

Magda Surmacz

Nie masz uprawnień do komentowania