Menu
logo tjk main

Trend OMBRE - od spodni do farb do włosów

Trend OMBRE - od spodni do farb do włosów

Ciężko mówić o obecnych trendach, nie wspominając o miłosiernie panującym od kilku sezonów stylu OMBRE i ściśle wiążącym się z nim pojęciem DIP DYE.

Moda ta z łatwością zdobyła serca blogerek, fashionistek oraz innych zwykłych śmiertelników, dla których super wygląd ma znaczenie. Ale zacznijmy od początku, bo wszystko ładnie brzmi, ale o co właściwie chodzi?

Ombre to francuskie słowo, mające kilka znaczeń, ale jest jedno, które interesuje nas najbardziej. Ombre to po prostu cień, co bezpośrednio nawiązuje do metody kolorystycznego cieniowania. Charakterystyczne jest również łagodne przejście z jednego koloru w drugi, aczkolwiek zdarzają się bardziej intensywne rozwiązania, wtedy zazwyczaj traktuje się je potocznym określeniem dip dye (z języka angielskiego dip – zanurzać, dye – farbować).

 

o3

1. TOPSHOP 2. FOREVER NEW 3. TOPSHOP

 

Ombre i dip dye są o tyle elastycznym pojęciem, że mogą dotyczyć prawie wszystkiego. W sieciówkach i innych sklepach możemy znaleźć masę cieniowanych ubrań w różnych kolorach, jednak niektóre ceny mogą odstraszyć nawet najbardziej zdeterminowane osoby.
W zależności od firmy, za koszulę ombre możemy zapłacić przeróżne kwoty – od około 70 zł do ponad 300 zł w droższych sklepach. Podobnie wahają się ceny za spódnice i spodnie, aczkolwiek ciekawym rozwiązaniem są internetowe sprzedaże rzeczy przerabianych przez osoby, które po prostu lubią to robić.

Często określa się takie ubrania mianem blogerskich ze względu na to, że są robione na podobieństwo ubrań z modnych stylizacji popularnych blogerek. Wówczas ceny są o wiele niższe i ma się świadomość, że jest to w jakiś sposób coś bardziej niecodziennego niż ubranie z popularnej sieciówki. Ale nie dajcie się nabrać, w różnych sklepach internetowych dosyć często pada to określenie i to wcale nie znaczy, że każda z tych rzeczy jest coś warta i modna.

Zawsze też pozostaje nam opcja wyprzedaży, która właśnie trwa, więc jeśli chcesz zapolować na coś cieniowanego w gotowej postaci, powinnaś wyruszyć na łowy już teraz.

Ale po co kupować rzeczy gotowe, jeśli takie cieniowane ubrania możemy zrobić same! Dzięki temu rozwiązaniu nie będziemy musiały zostawić sporej gotówki w centrach handlowych, a dodatkowo będziemy miały coś niepowtarzalnego i oryginalnego zrobionego przez nas same. Wystarczy stara jeansowa koszula, miska i wybielacz!

Na tym propozycje się nie kończą. Wystarczy wpisać w Google kilka magicznych słów i wyskakuje cała masa porad DIY, co po rozwinięciu skrótu w dosłownym tłumaczeniu znaczy Zrób to sama. Dzięki tym wskazówkom, możemy łatwo przerobić nie tylko koszulę, ale też spodnie, rajstopy, tenisówki, bluzki. Jedyne co potrzebujemy to dobre chęci i trochę wybielacza . A oszczędzamy przy tym sporo pieniędzy, biorąc pod uwagę, że rajstopy ombre lepszej jakości kosztują ponad 20$ czyli ok 100 zł!

To jeszcze nie koniec, bo nasze paznokcie i włosy też mogą być ombre! Paznokcie możemy pomalować same, biorąc pod uwagę fakt, że korzystając z usług kosmetyczki jednorazowo zapłacimy ok. 20 zł w zależności od firmy. Natomiast, jeśli kupimy dwie buteleczki lakieru o różnych kolorach za tę samą cenę bądź nawet wyższą, będziemy mogły samodzielnie wykonać taki zabieg kilkanaście razy, mając do dyspozycji wspomniane dwa lakiery, wykałaczkę oraz gąbkę. Z pewnością nie jest to super szybki sposób malowania, ale zbyt dużo czasu nie zajmuje, a naprawdę warto!

 

o2

Źródło: www.weheartit.com

 

Włosy również możemy pofarbować same za pomocą farb o różnych odcieniach. Ułatwić to może gotowa farba ombre, którą możemy znaleźć w drogeriach za około 30 zł (w przeciwieństwie do usług fryzjerskich to dosyć niska cena, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę dłuższe włosy, na które potrzeba więcej niż jedno opakowanie farby) a ważne jest to, że została ona stworzona specjalnie do uzyskania tego efektu. Zazwyczaj do osiągnięcia takiej fryzury stosuje się różne odcienie blondu i brązu, aczkolwiek także częstym zjawiskiem jest stosowanie intensywnych kolorów tj. róże, błękity, zielenie, co często można spotkać w przypadku osób młodych.

Trend ombre i dip dye opiera się nie tylko na gotowych propozycjach sklepów, ale też na naszej kreatywności i wyobrażni. To super sposób na odświeżenie starych ubrań czy zmianę fryzury! To nie tylko trend elastyczny, którego zastosowanie możemy znaleźć wszędzie, ale też styl bardzo uniwersalny – nie jest określony wiekiem!

Ubrania ombre nadają się dla kobiet w każdym wieku, ale myślę, że cieniowanym T-shirtem w ulubionych kolorach również nie pogardziłby żaden modny mężczyzna. Trend ombre to szerokie pole do popisu dla każdej osoby, bo zawsze można być modnym na swój własny sposób.

 

o1

Źródło: www.followpics.com


Aneta Dmochowska, 20l.

Nie masz uprawnień do komentowania