Menu
logo tjk main

Wygodne buty damskie na zimę - które wybrać?

Wygodne buty damskie na zimę - które wybrać?
Zakup butów zimowych to dla kobiet zawsze nie lada wyzwanie. Muszą być ciepłe, bezpieczne, a jednocześnie estetyczne i wpisujące się w kanony dzisiejszych trendów mody. Anna Dello Russo powiedziała kiedyś "Mogę być naga tak długo, jak będę miała na nogach odpowiednie buty" - to wystarczający dowód na to, że wybór odpowiednich modeli dla kobiet jest jedną z najważniejszych kwestii w kompletowaniu garderoby.

Jakie rodzaje obuwia na zimę można dziś dostać w sklepach?
Popularne kozaki damskie na zimę występują w niezliczonej ilości wariantów wzorniczych oraz kolorystycznych. Są zarówno niskie, jak i nieco wyższe, drogie, jak i tańsze, płaskie lub na wysokim obcasie - każda Pani znajdzie w asortymencie producentów swoją własną, modową perełkę. Wybór tego fasonu jest bezpieczny. Niezależnie od warunków panujących na zewnątrz w trakcie zimowej aury, one i tak zawsze dobrze się sprawdzą. Zabezpieczą nogę przed urazami, a dodatkowo wysmuklą sylwetkę i będą prezentować się doskonale, niezależnie od figury. Spośród wszystkich rodzajów obuwia, kozaki damskie na zimę w dalszym ciągu wiodą prym i bezsprzecznie są numerem jeden w damskich garderobach.

Sztyblety - ten rodzaj obuwia przeznaczony jest raczej dla wymagających kobiet, które cenią swoją atrakcyjność, chcą podkreślać własną kobiecość i oczekują wysokiej jakości oraz estetyki wykonania. Projektanci obuwia coraz częściej ukierunkowują swoje inspiracje właśnie na sztyblety, które podobnie jak kozaki występują w wielu wariantach. Warto jednak zauważyć, że najczęściej można spotkać się ze sztybletami utrzymanymi w klasycznym, eleganckim, czasem nawet nieco dostojnym designie.

Śniegowce - większość Pań należy z natury do osób ciepłolubnych, dlatego zima to dla nich prawdziwy koszmar. Te, które cenią ponad wszystko komfort termiczny, powinny zwrócić większą uwagę na coraz to modniejsze śniegowce, które fantastycznie wpisują się w kanony mody sportowej. Na półkach, podobnie jak w poprzednich przypadkach, można znaleźć mnóstwo ciekawych wariantów, ale ogólną cechą, która łączy śniegowce jest ich wysoki stopień bezpieczeństwa i nieosiągalna przy żadnych innych butach wygoda użytkowania.

Jakie funkcje powinny spełniać zimowe buty?
Istnieje kilka cech, które są atrybutem wszystkich dobrych butów zimowych. Są one dla nich swoistym punktem stycznym, bo choć wyglądem, czy rodzajem zastosowanych materiałów bardzo się od siebie różnią, wszystkie muszą być:
wodoodporne - zima to mimo śniegu bardzo mokra pora roku. Przemakające buty z całą pewnością nie będą komfortowe, ani tym bardziej bezpieczne
ciepłe - wyściółka obuwia powinna być wykonana z miękkiej ściółki, wełny lub materiału syntetycznego utrzymującego prawidłową ciepłotę ciała
stosunkowo lekkie - waga w przypadku butów zimowych ma naprawdę istotne znaczenie. Ciężki śnieg przyklejający się do butów jest wystarczającym obciążeniem dla stopy, dlatego dodatkowy ciężar buta nie jest już do niczego potrzebny
przyczepne - najlepiej, kiedy podeszwa obuwia zrobiona jest z wysokiej klasy gumy, która będzie wystarczająco mocno trzymała się, nawet na śliskim podłożu

Wybierając buty odpowiednie dla siebie należy zawsze bezwzględnie zwracać uwagę na rodzaj, model, estetykę oraz przede wszystkim cechy, które zapewnią komfort użytkowania na najwyższym poziomie, nawet podczas skrajnie trudnych warunków.

Komentarze  

#1 eve 2016-12-06 14:12
ciekawy artykuł

Nie masz uprawnień do komentowania