Menu
logo tjk main

Przepis na udany związek

Przepis na udany związek Foto: affordable-health-cures.com
Przez wieki kobiety zastanawiają się jak dobrze żyć w związku z mężczyzną tak aby nie zaistniały na wspólnej drodze życia przeszkody, niechciane konflikty czy problemy i inne kobiety! Kobieta i mężczyzna od zawsze sobie pisani teraz są o krok bliżej od prawdziwej, dozgonnej, szczerej i romantycznej miłości. Tylko jak to osiągnąć? Odpowiedź jest prosta: kochajmy się tak bardzo jakby to jutro miał się skończyć świat!

Na początek musimy upolować dobrego kandydata na naszego partnera... Mężczyźni są z reguły tacy sami, ale pamiętajmy, że znajdując "nasz wyjątek" potwierdzamy tylko to zdanie! Aby w naszym związku nie zabrakło wzajemnego podniecenia, pożądania i fascynacji, nasz partner musi nam się podobać. I to wcale nieprawda, że patrzymy tylko na "zawartość" - "opakowanie" też się liczy, chociaż w naszej podświadomości!

Kocur z pazurem! Miauuu! Nie lubimy pantoflarzy, choć lubimy wykorzystywać naszych mężczyzn, nie pociągają nas metroseksualni, choć lubimy dobrze ubranych i zadbanych facetów, nienawidzimy mięczaków, choć czasem mamy ochotę wtulić się w naszego misia! Nasz facet musi mieć swój własny, indywidualny charakter! Charyzma, ambicja, intelekt, indywidualność, humor – to jest to czego szukamy w naszych partnerach. Mężczyzna, nieraz przyćmiewany urokiem i inteligencją swojej kobiety, powinien mieć swoje zdanie! Co to byłaby za słodka kłótnia z facetem jeśli tylko by nam przytakiwał?

Ok. Nasz cel już jest prawie osiągnięty, teraz wystarczy go uwieźć. Bądź Sobą, bądź Słodka, bądź Sexy! Zasada 3S! Poznaj oczekiwania faceta i spróbuj je spełnić. On lubi kwieciste sukienki? Załóż ją na pierwszą randkę! Uwielbia kiedy kusisz go pełnymi, czerwonymi ustami? Każdego ranka na pożegnanie zostaw mu małą niespodziankę na jego szyi... Podkreśl wszystkie swoje atuty z wdziękiem, ale nie przesadzaj. Który facet pójdzie na imprezę z wydekoltowaną w obcisłej, krótkiej kiecce "plastikową dziunią"? Z drzewem do lasu się nie chodzi! Zapamiętaj! Równie ważne jest pamiętanie o zasadzie 3S na co dzień kiedy to już tworzycie wspaniałą i przebojową parę.

W związku nie tylko powinno się "istnieć", ale również być w nim "duchem i ciałem". Jak już "wyhodujemy" wspaniałą parę, należy o nią dbać, codziennie podlewać strumieniem miłości i szczęścia. Jak to zrobić? Okazujcie sobie sporo uczucia. Takie drobne gesty jak przygotowanie dobrego obiadu i ukoronowanie go lampką wina oraz świeczkami sprawi, że zwykły obiad stanie się uroczystością, którą zechcecie powtarzać częściej. Małe przyjemności sprawią wiele radości tobie i partnerowi. Obowiązki domowe zamieńcie we wspólną zabawę, a po ciężkiej pracy zrelaksujcie się i wynagrodźcie ciężki dzień cudownym masażem.

Bardzo istotnym elementem tego przepisu – sukcesu jest sama rozmowa. Jest ona podstawowym czynnikiem, który pobudza mieszankę kobiety i mężczyzny do działania. Dzięki szczerej rozmowie nie tylko możemy poznać prawdziwą osobowość partnera, ale także jego problemy, smutki i radości. Niczego nie rozwiążemy milczeniem. Regularne rozmowy pozwolą również na rozwiązanie konfliktów jakie zaistnieją między partnerami. Pamiętajmy kobietki – milczeniem niczego nie załatwimy, faceci nie czytają nam w myślach! A słodkie kokietowanie partnera czułymi słówkami nie tylko podtrzyma rozpalony ogień namiętności, ale również zbliży Was do siebie.

Bartosz P. (22 lata)
Jak w wielu dziedzinach życia tak i w związku kluczową rolę w drodze do szczęścia pełni skuteczny przepływ informacji pomiędzy partnerami. Powinni oni wprost mówić sobie o tym czego oczekują od drugiej strony, co ich ewentualnie gryzie, trapi. W tym momencie druga strona związku wie z czym ma do czynienia, jak podejść do danej sytuacji. Raczej błędnym założeniem jest to iż druga strona na pewno się domyśli co siedzi w głowie jej partnera. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, którzy nie zawsze muszą zauważać subtelne sygnały wysyłane przez kobiety, albo nie wiedzą co one mają znaczyć. Dlatego jedną z części przepisu powinny być szczere rozmowy partnerów.

Magdalena Rz. (21 lat)
Przepis na idealny związek? A można tak? Dla każdego "ideał" to zupełnie coś innego. Mój nie wiem czy jest idealny, czasem myślę, że tak i nic bym nie zmieniła, innego dnia - zmieniłabym WSZYSTKO, bo nie odpowiada mi nic. Ja mam ognisty temperament, On zawsze podchodzi do wszystkiego ze spokojem - krótko mówiąc ogień i woda, i co? Mieszkamy razem i nie pozabijaliśmy się jeszcze. I każdego dnia jest mi z NIM magicznie...

Mój przepis na udany związek? Duuuża dawka humoru, z nutą szczęścia i esencją miłości! Każdy, nawet ten najmniejszy, konflikt zamieniamy w dobry żart. Codziennie robimy sobie drobne niespodzianki a po ciężkim i pracowitym dniu wzajemnie dodajemy sobie otuchy i mobilizujemy się do kolejnego działania! Nasz związek by nie istniał gdyby nie przyjaźń, wierność, autentyczność.

Tyle co ludzi na ziemi – tyle sposobów na udany związek. Każdy się różni, bo każdy z nas jest inny. Jednak większość z nas szuka podobnych cech w swoich przyszłych partnerach, takich jak np.: szczerość, inteligencja, uroda, ambicja, pracowitość. A dla Was jakie cechy są najważniejsze?

Komentarze  

#2 Paulina Dorna 2011-08-18 11:43
Bardzo dziękuję za miłe słowa, mam nadzieję, że nie zawiodę! Pozdrawiam! :)
#1 Ola 2011-08-17 22:31
Idealnie trafiłaś w temat-sama prawda, podoba mi się jak piszesz, życze powodzenia w tej dziedzinie :)

Nie masz uprawnień do komentowania