Menu
logo tjk main

Wiosna i trendy na 2018

Wiosna i trendy na 2018
Każdej wiosny, w tzw. prasie kobiecej zawsze gdzieś pada cytat z filmu ‘Diabeł ubiera się u Prady’, jeśli nie wiecie jaki to podpowiem - ten o kwiatach na wiosnę.

Kiedy widzę, że tak jak i na jesień i zimę, poprzednią wiosnę i poprzednią zimę znowu będą wszędzie kwiaty - to tylko czekam na cytat, który mówi faktycznie o niczym, bo patrząc wstecz kwiaty mamy od dobrych 4 lat w różnych wydaniach na każdy sezon.

No właśnie - pojęcie sezonowości też się ciut zdezaktualizowało. Można by powiedzieć nawet nie o trendach tylko o tym, co tym razem weszło i zafascynowało grupki dzielnych projektantów (naprawdę dzielnych, wymyślać 8 do 16 kolekcji rocznie, z czego połowa musi być nowa i odkrywcza, bo inaczej konsument nie będzie chciał skonsumować i postylizować się na blogu). Także powoli wygląda to jak: co komu wpadnie do głowy to przypina to do ubrań i już mamy nowość. Kwiatki są cały czas, tak jak i wszystko jest cały czas, są one tylko wciąż odmieniane przez przypadki, kolory, 3D.

Czyli do meritum: co w tym sezonie odmieniamy?
Błysk
Ten jesienny zastępujemy tym wiosennym, czyli ma być lżej, mniej aksamitu, cekiny w wersji light i dziennej. Błyszczące tkaniny są tym razem nie out of space tylko zdecydowanie kobiece - taki typ manifestu.

BLYSK

Gorset
Kolejnym elementem skrajnie kobiecym są piersi… czyli podkreślanie - koniecznie gorsetem, tym razem nie w wersji na pas, tylko połączonym ze stanikiem.

GORSET

Pufa
A raczej nadawanie objętości - rękawy, spódnica, cała sukienka - nieistotne, ważne żeby było dużo.

PUFA

Jak się znudzi szeroko, trzeba mieć przy ciele - wzory zupełnie jak z kombinezonu nurka, surfera lub innego skoczka narciarskiego ;)

PIANKA

A po zawodach można ubrać coś wygodniejszego… to jest dopiero nowość, projektanci odkrywają dzianinę na wiosnę. Czyli wiosenno-letnie sweterki.

SWETER

Non stop kolor
W tym sezonie spytano projektantów - jaki kolor mają na myśli - odpowiedź jest jasna - wszystkie!

KOLOR

Po całym szaleństwie czas do pracy - marynarka, blezer. Często zamiast kurtki.

MARYNARKA

Co zostaje z poprzedniego sezonu? Zostają asymetryczne rękawy, wycięcia, prześwity, koniecznie slogany na koszulkach teraz wzbogacone o printy.
Kolorowej wiosny!

Nie masz uprawnień do komentowania