Menu

logo tjk main 

Sezon letni czas zacząć… 2019

Sezon letni czas zacząć… 2019
„Kwiaty na wiosnę - zaskakujące” ten cytat z filmu „Diabeł ubiera się u Prady” czytam co roku w niemal każdym czasopiśmie, gdzie istnieje choćby skrawek mody. Taka ironia losu: powtarzalność cytatu jest bardziej nieświeża niż te kwiaty :). Albowiem kwiaty były jesienią i zimą i zostają dokładnie te same - nic się nie zmienia - czyli już od kilku sezonów nie są tylko na wiosnę. Natomiast wchodzą inne ciekawostki.

Pożegnanie z Afryką? Jeśli tak to dosłowne. Tym razem zamiast klasycznych strojów safari mamy kwiatowe safari, surferskie safari i wielkomiejską dżunglę. Nowe odsłony globtroterek.

SAFARI

Roboty domowe? Tylko że nie chodzi o te, które zastępowałyby nas przy …odkurzaniu i wykonywaniu innych syzyfowych prac, ale o te które też musimy wykonywać same, przeszywając, dziergając i wycinając (albo… kupić ;) i udawać, że same zrobiłyśmy :)))
 
HAND

Power… marynarka? Z power-dressingu ostał się tylko żakiet. Marynarka - jeśli nie masz (choć wątpię) teraz już musisz mieć. Projektanci wpadli jednak na pomysł, że powinna być co najmniej …wielka.

JACKET

Babcie w natarciu? Kolor beżowy zawsze kojarzył mi się z babciami i dziadkami na wycieczce, potem pokochałam beż, potem powoli dowiedziałam się które beże mi nie pasują i nigdy nie będą pasowały. Natomiast nadal uwielbiam ten schludny, momentami ultraelegancki, look. Na wiosnę powrócił.
 
BEZ

Szaleństwo na wiosnę? Tak można nazwać total black look - na sezony zimowe - ok, ale wiosenno-letnia czerń … i to w dobie instagrama (jeśli próbował ktoś zrobić foto czarnych ubrań - to wie o czym mówię)? Szaleństwo projektantów? A może ucieka od przekoloryzowanego nurtu (beż obok czarnego to drugi prowadzący kolor - może coś w tym jest).
 
BLACK

Rzeźbiarski sznyt? Przeskalowywanie, upinanie, rzeźbienie. Niekoniecznie dobre dla sylwetki, ale na pewno wzbudzające dobre samopoczucie w trakcie oglądania. Bal u artystów czas zacząć czy może u szalonego kapelusznika?

SCULPT
 
Tylko dla odważnych? Zastanawiałam się jak nazwać ten trend - mikro ultra sukienki. Niegdyś wylansowane przez Gianniego Versace, teraz wracają. Czy potrzebna jest dobra sylwetka? Ważniejsze chyba dobre samopoczucie na swój temat. :))

HOT

Dodatkowo z zimowych kolekcji zostają zwierzęce cętki, codzienna elegancja i romantyczne koronki.
Szczęśliwej cieplejszej pory roku! :)
powrót na górę