Menu
logo tjk main

Wiosna/lato 2015

Wiosna/lato 2015
Kolejny sezon należy uznać za otwarty. Powoli do sklepów wkraczają nowe kroje i kolory. Z każdym rokiem coraz trudniej o totalny przegląd trendów - bo powoli modne staje się wszystko, z każdym sezonem projektanci tylko dokładają nam nowe kroje.

Jedno co można powiedzieć na 100% i być tego pewnym to to, że modny stał się feminizm. Czyli ważne zaczęło być to, co zawsze staram się wpychać do główek moich kobietek-klientek, jak się czujemy w ubraniu i to jak chcemy wyglądać, a nie jakieś ogólnie przyjęte nakazy i zakazy.

Mamy ochotę wyglądać kobieco - to idziemy w sukienki/szpilki - cokolwiek nam przyjdzie do głowy, mamy ochotę pobiegać w sukience i trampkach - czemu nie. Ważne jest tylko to czy te ubrania pasują do osobowości i jak się w nich czujemy. Co nie zwalnia nas z „wyglądania” w ogóle, ale daje szerokie pole do popisów.

Zawsze trzeba szukać nowych rozwiązań i nie dać się upychać komuś w princeskę i marynarkę plus szal i obowiązkowo buty na obcasie - bo tak wcale nie wygląda się szczuplej i młodziej, a najwyżej sztywno i często staro. A takie często kalafiory poprawiam po kimś innym… Ale do meritum, trendy, trendy, trendy!

- Kwiaty na wiosnę - też mi nieoczekiwane odkrycie ;). Tym razem to nie drobniutka łączka, ale naprawdę duże kwiaty. Wzory wyraźne, motywy często zaczerpnięte z lat ’70, czasem psychodeliczne, czasem zahaczające nutką o sztukę orientu. Kolory mocne, zdecydowane, nieoczywiste połączenia kolorystyczne. Dla kogo? Jako jedna część garderoby - dla wszystkich (tylko nie malutkich i drobniutkich - bo wtedy może się okazać, ze jeden kwiat już wystarczy za całą bluzkę). Total look na spodniach plus żakiet - dla chętnych i lubiących się wyróżniać.

bloom1

- Lata ’70 wkroczyły triumfalnie na wybiegi odkąd stery u Louisa Vuitton przejął Nicolas Ghesquière, temat pociągnęła Frida Giannini (która właśnie opuściła Gucci) i nastąpił boom, taki, że aż klasyczny blue-red-white Tommy Hilfiger w nowej kolekcji umieścił lata ’70 - sporo pasków na ubraniach, rock’n’rollowe, hippisowskie motywy i gwiazdki. Trend idealny na festiwale, piękną pogodę, ale akcenty można przenieść również na poważniejszy szczebel.

702

- Skóra na każdą okazję - co sezon w nowej odsłonie. Generalnie skóra jest cały czas in. Raz retro, raz wycinana niczym koronka, innym razem na rockowo.

leather3

- Zaraz za skórą w nawiązaniu do ulubionego materiału hippisów pojawia się jeans… ale uwaga… nie byle jaki - uszlachetniony, teraz szyjemy z niego kostiumy i sukienki. Całkiem nowy wymiar eleganckiego jeansu. Uwaga ten trend dotyczy także męskiej części świata - jednak unikajmy zestawów jak za czasów Timberlake’a z Britney Spears…

jeans4

- A jak już będziemy mieć wszystkiego dosyć to zamiast całego zgiełku kolorów, kwiatów, jeansu i skóry - możemy śmiało sięgnąć po biały look. Teraz już nie tylko na ślub i komunię… białe sukienki - idealne na nadchodzący sezon. Styl albo minimalizm i sportowe kroje, albo koronki/hafty, laserowe cięcia.

white5

Oczywiście wszystkie nowe kroje, m.in. coraz bardziej wydłużające się spódnice do połowy łydki i takiej samej długości szerokie spodnie potrzebują nowych zestawów i przemyślenia „czy to jest dla mnie”. Ale - raz się żyje, a wiosna 2015 też jest raz… :)

Nie masz uprawnień do komentowania