Menu
logo tjk main

Jesień/zima 2016/2017

Jesień/zima 2016/2017
Hurrra nowy sezon, a wraz z nim nowe ciekawostki.

Nie wiem czy formułowanie trendów ma jakikolwiek sens, bo od paru ładnych lat po prostu zaczyna być modne absolutnie wszystko, ale jak co sezon biorę lupę i przyglądam się detalom i nowinkom wprowadzanym powolutku na karuzelę mody.

Porównanie do karuzeli nie jest przypadkowe, bo świat mody od czasu zmiany dyrektora kreatywnego w domu Gucci (na Pana Alessandro Michele) znacznie bardziej przypomina kolorowy lunapark.

I zaczniemy od strrrrasznej nowości... Nie kupiłaś jeszcze ramoneski? Jak to się stało? A tu niespodzianka, znowu pojawiła się na wybiegach. Czarna, skórzana... tylko ciut większa niż ostatnio czyli oversize. Mniej motocyklowa bardziej w stylu mixu fantazji Tima Burtona z rock’n’drollem.

ramones

Nadal oczywiście są modne kurtki bomberki, ale co zrobić kiedy będzie chłodniej? Odpowiedź ma dla nas Demna Gvasalia szef Vetements, a teraz nowy dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga. Puchowa kurtka oversize - niezbyt korzystny dla sylwetki trend, ale ciepły.

puchowa

Do gry również wraca kożuch, najlepiej haftowany, a jeśli nie ma haftów to patchworkowy... prawie prosto z Zakopanego.

kozuch

Kurtki, kożuchy nie dla Ciebie? Lubisz płaszcze? Ja też... I w tym sezonie niestety już wiem, że tak łatwo, zamknąć oczy i odejść, nie będzie. Powrócił styl militarny, ale w odsłonie super kobiecej.

military

Aksamit, od zeszłej jesieni dobija się do łask... wygląda lepiej niż satyna dlatego lepiej mu idzie. Dobrze wygląda w zestawieniach marynarka plus spodnie (PS - wracają spodniumy... niestety typowo męskie).

aksamit

Nowy sport, czyli niekoniecznie bluza do ćwiczeń, ale koszulka z kortu tenisowego lub stoku narciarskiego.

sport

Wzory... trzeba zacząć od haftów... są absolutnie na wszystkim, kurtki, spodnie, sukienki. Zaraz za haftami plasują się naszywki. Jesienno zimowe kwiaty to przede wszystkim kwiaty dalekiego wschodu. Super modne połączenie kolorów: niebieski, żółty, zielony, czarny, biały. Oprócz aksamitu mamy również męską drobną kratkę, żakard i błyszczącą skórę.

wzor

I znowu lekko przestawiamy szafę i witamy się z nowymi krojami i pomysłami. Do następnego sezonu! ;)

Nie masz uprawnień do komentowania