Menu
logo tjk main

Styl jako sztuka łączenia

Styl jako sztuka łączenia
Jak bardzo ważne jest łączenie ze sobą ubrań wie chyba każdy, szczególnie ten kto rano stoi przed peeeełną szafą i nie wie co do czego i po co. Oczywiście nie jest to umiejętność krytyczna, niezbędna do przeżycia, ale przydatna.

Często gubimy się - bo nie wiemy co do czego pasuje, jak zestawiać kolory. Kupujemy zestaw widziany na manekinie/w gazecie i nosimy tylko w ten sposób, albo nie nosimy wcale, bo nie kupiliśmy „pełnego” zestawu. Kupujemy coraz to nowe ubrania i wciąż wybieramy jeansy i t-shirt - bo to przecież na pewno do siebie pasuje. Zmiana sezonów obowiązuje - jak robi się ciepło dorzucamy klapki, jak zimno - bluzę i do przodu…
Z drugiej strony mamy tyle „fajnych” ubrań, które były kupione bo przemawiały do nas w sklepie, ale były totalnie niezaplanowane i czasem w ogóle do nas nie pasują. Albo pasują ale pozostałe ubrania nijak się z tymi fajnymi nie łączą.

I w tym miejscu należałoby się zastanowić co jest łącznikiem elementów garderoby…

To jak zestawimy ze sobą ubrania zależy najczęściej od tego jaki mamy nastrój, w jakich klimatach się poruszamy, co nas bawi, jaki jest nasz gust - czyli nasz własny styl. Jeśli ostatnio nic nas nie bawi i trochę się pogubiliśmy - często nasze ubrania jak i sposób poruszania się mówią o tym zanim jeszcze zdążymy otworzyć usta.
Dajmy dwóm różnym osobowością te same ubrania, a będą w nich wyglądały inaczej i przy dowolności stylizacyjnej - inaczej je „doprawią”. Silna kobieta o buntowniczej duszy zwykły poprzedzierany t-shirt będzie nosić z nowoczesnymi spodniami i będzie wyglądać idealnie, a kobieta przygnieciona życiem, lekko zaniedbana - w tym samym t-shircie - będzie omijana i odprowadzana pełnym politowania wzrokiem.

Często opisuje się style takie jak boho, retro, swag itp. Chodzi jednak o typy łączenia ubrań - jak i rodzaj ubrań oczywiście. Inaczej łączyć ubrania będzie fanka grunge, a inaczej wielbicielka stylu romantycznego. Ta sama sukienka w kwiatki będzie dobrana z ramoneską i oficerkami, albo z dzierganym sweterkiem i sandałkami. Co ciekawsze - każda z nas zmienia swój styl zależnie od nastroju jaki ma, aczkolwiek pewnych ram i granic nie przekracza.

Zanim więc zaszalejemy i kupimy kolejną „fajną” rzecz - musimy się zastanowić co nam się podoba - jaki styl, w czym się dobrze czujemy. Czy do spodni, które kupujemy mamy w szafie przynajmniej dwie - trzy rzeczy z którymi możemy je zestawić? Wtedy nie będziemy miały aż takiego problemu z łączeniem nowych ubrań. Nasza szafa będzie - nawet z wyskokami w różnych kierunkach - spójna i konsekwentnie budowana. Nieważne czy kupujemy kreację karnawałową, ubrania do pracy czy po prostu żeby dobrze się poczuć - najpierw trzeba poznać siebie i swój styl.

2
3
5
6
7
8
9
10
11

Nie masz uprawnień do komentowania