Menu
logo tjk main

W miłości i praniu liczy się delikatność

W miłości i praniu liczy się delikatność
Czy wiesz, że do produkcji jednej jedwabnej bluzki potrzeba 630 kokonów jedwabników? Ten owad przez trzy dni przędzie kokon. Zdecydowanie krócej trwa oddanie do pralni chemicznej Twoich ulubionych delikatnych ubrań, ale efekt nie zawsze jest zadowalający. Właśnie dlatego zamiast tracić czas i pieniądze warto wybrać pralkę, która zadba o wszystkie, nawet najdelikatniejsze tkaniny.

Kaszmirowy sweter od mamy rozciągnął się do rozmiaru XXL? Niebotycznie droga sukienka koktajlowa po jednym praniu nadaje się tylko do założenia podczas prac w ogródku? Twoja pralka pomimo najszczerszych chęci nie podołała stawianym przed nią wyzwaniom? Właśnie dlatego - jeżeli nie masz czasu na częste wizyty w pralni - wybierz nowoczesną pralkę, która dokładnie wypierze wszystkie tkaniny, także te wymagające szczególnie delikatnej pielęgnacji. Włoska marka Candy wie, jak to robić skutecznie i delikatnie.

Dla tych, którzy nie boją się delikatności
Zastanawiasz się, jak wybrać pralkę? Na co zwrócić uwagę? Jednymi z najważniejszych parametrów są:
- wielkość bębna
- prędkość obrotów wirowania
- zróżnicowane programy prania

Jeśli do tej pory korzystałaś z jednego, maksymalnie dwóch programów, warto przejść na wyższy poziom prania. Inaczej ubierasz się do pracy, teatru, inaczej na spotkanie ze znajomymi - tak samo dobierasz inny program prania w zależności od pranej odzieży. Z tego powodu potrzebujesz pralki do zadań specjalnych, Candy GV34 126D3-S, która ma aż 16 programów prania. Ulubione niebieskie jeansy wypierz w programie Jeans, ubranka maluszka w programie Dziecięcy, a do ręczników nastaw program Bawełna.

A co z jedwabnymi koszulkami, szyfonowymi bluzkami? Nie martw się, że zniszczy je wysoka temperatura czy bardzo szybkie obroty bębna w czasie wirowania. Program Jedwab to gwarancja, że delikatne tkaniny będą jak nowe po zakończeniu prania. Nie zapominaj, że wełniane sweterki i szale bezpiecznie wypierzesz, gdy włączysz program Wełna. Pożegnaj też na zawsze pranie ręczne - pozwól zrobić to Twojej pralce i włącz program Pranie Ręczne. Proste? Prostsze niż myślisz i delikatne.

Dlaczego rozmiar (pralki) ma znaczenie?
Duży może więcej i ta zasada sprawdza się w 100 proc. w przypadku pralek. Pojemny bęben to możliwość załadowania nawet 13 kg prania. Z pralkami Hoover z linii Mega żadna ilość prania Cię nie przytłoczy, niezależnie od tego, czy to najbardziej wymagające tkaniny, jak wełniane swetry, czy odzież przeznaczona do prania w zimnej wodzie. O łatwe prasowanie nie musisz się martwić - wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Obawiasz się, że tak duża pralka pochłania megawaty energii? Nic z tych rzeczy. Rekordowo pojemny model DMP 413AH ma klasę energetyczną A+++ i w ciągu roku zużywa 273 kWh.

Twoja garderoba zasługuje na odpowiednie podejście, dlatego zapewnij swoim ubraniom najlepsze warunki.

Nie masz uprawnień do komentowania