Menu
logo tjk main

7 pomysłów na Walentynki

walentynki1Walentynki zbliżają się wielkimi krokami. Jednak co roku mamy problem co zrobić lub/i kupić naszej drugiej połówce z okazji tego święta. Oczywiście znajdziemy i takich, którzy z jednoznaczną miną patrzą na te komercyjne święto.  - „Ale jak to? Po co mam obchodzić Walentynki? Przecież to specjalny chwyt marketingowy, zmowa firm, żeby więcej zarobić. Święto jak święto. Walentynki to tylko 14 dzień lutego. Święto Zakochanych powinniśmy obchodzić codziennie albo chociaż raz w miesiącu”

1.    Najbardziej tradycyjne połączenie, czyli kwiaty i słodkie czekoladki (zwłaszcza w kształcie serca) sprawdzą się zawsze. Dla pań proponuję kupno eleganckiego krawata i spinek. Idealne połączenie, które jest praktyczne.
2.    Bielizna. Ta seksowna, koronkowa i czerwona rozpali zmysły, na 100% będzie świetnym pomysłem dla niej i dla niego.
3.    Wyjście do kina, na spacer lub do restauracji, albo wszystkie opcje jednego wieczora. Kolejny tradycyjny pomysł na spędzenie Święta Zakochanych.
4.    Wspólne gotowanie. Opcja dla zaawansowanych lub mniej leniwych. Owoce morza, inne wyjątkowe potrawy i koniecznie dużo czekolady.

Mój pomysł na słodkie czekoladki:                                                                                                     
100g kakao i 75g masła. Produkty blendujewalentynki2my na jednolitą masę. Następnie do garnka wlewamy 100m wody, później przelewamy do niego wcześniej przygotowaną masę i podgrzewamy, ale nie dopuszczamy do wrzenia. Gotową, ciepłą masę przelewamy do miski, dodajemy 70ml mleka, 10g mąki i 50g cukru. Mieszamy do uzyskania jednolitej konsystencji. Wlewamy do silikonowej foremki, najlepsza będzie w serduszka, i wstawiamy na co najmniej 6 godzin do lodówki.

5.    Wyjście do SPA. Na Walentynki możemy zafundować sobie relaks dla ciała. Większość hoteli w każdym mieście proponuje specjalne oferty.
6.    Dobra książka to także świetne rozwiązanie na prezent Walentynkowy. Możemy wybrać miłosny tomik wierszy lub zdajemy się na intuicję.
7.    Wspólne robienie prezentów. Pamiętajmy, że własnoręcznie zrobione prezenty są najlepsze a te wykonane z głębi serca najwartościowsze! Możemy zrobić kartki walentynki3walentynkowe. Wystarczą czerwone kartki, serduszka i złote elementy, które idealnie współgrają z czerwienią. Niech poniesie nas fantazja. Innym pomysłem jest stworzenie obrazka miłosnego i wstawienie go w ramkę. Potrzebujemy drzewka wyciętego z gazety, czarnej ramki na zdjęcia, kolorowych sznureczków i czerwonych serc. Przyklejamy drzewko a na gałęziach zawieszamy nasze serca. Prosty i piękny prezent. Możemy też ozdobić świeczki ślicznymi złotymi sercami. Potrzebujemy duże białe świece, klej do różnych powierzchni i brokat. Na świeczkę zamieszczamy szablon serca, środek kleimy i posypujemy brokatem aż całe serce nam się zapełni. walentynki4Zdejmujemy szablon i gotowe. Jest wiele pomysłów na wspólne tworzenie, wystarczy troszkę inspiracji z Internetu i mamy świetną zabawę walentynkową po której będziemy mieć wspaniałe pamiątki.

Szczęśliwych Walentynek

Aneta Krasińska
fot. pixabay.com.pl

Nie masz uprawnień do komentowania