Menu
logo tjk main

Alkohole na kobiecy wieczór - wybór subiektywny

Alkohole na kobiecy wieczór - wybór subiektywny
W odróżnieniu od klasycznej imprezy spotkanie wyłącznie w kobiecym gronie wymaga innego podejścia - tu liczy się każdy szczegół. Aby zabawa została uznana za udaną, należy ją dokładnie zaplanować, a następnie wcielić ten plan w życie.

Jaki alkohol i dodatki wybrać?
Jedną z najważniejszych pozycji na liście będzie wybór odpowiedniego alkoholu - zapomnijmy o likierach i innych trunkach, które zwykło się uznawać za "babskie". Zamiast tego lepsze będą alkohole mocne i czyste, z odpowiednio dobranymi dodatkami. Zapewnią one nie tylko ciekawszy smak, ale i - umiejętnie dobrane - dostarczą mniej kalorii. Warto zauważyć, że picie „czystej” nie jest już atrakcyjne. Do dyspozycji mamy bowiem tak wiele różnego rodzaju składników, że szkoda byłoby z nich nie skorzystać.

Nawet, jeżeli rezygnujemy z „czystej” - to jednym z najważniejszych trunków na taki wieczór i tak powinna zostać wódka. Dostępna zarówno w postaci czystej, jak i owocowej, z bogatą paletą smaków. W sklepach znaleźć można zarówno odmiany słodkie (brzoskwinia, malina czy mandarynka), jak i nieco kwaskowe (cytryna i grejpfrut). Ze względu na tę właśnie różnorodność może być więc składnikiem wielu drinków - wystarczy zmieszać ją z lodem, owocowym dodatkiem bądź tonikiem, aby otrzymać wyjątkowy napój.

W roli dodatków sprawdzają się zwłaszcza nektary oraz syropy owocowe. W sklepach sporo jest produktów, które nie zawierają dużo cukru, a mimo to idealnie nadają się do łączenia ich z kieliszkiem wódki. Dodając do tego lód, mamy już gotowy pyszny napój. Jeżeli jednak nasze przyjaciółki wolą bardziej owocowy smak, zamiast nektaru można użyć zmiksowanych truskawek bądź bananów - wystarczy połączyć je z odrobiną wody, a następnie do całej mieszanki dolać alkohol. Otrzymamy wspaniały, owocowy trunek.

Kobiece połączenia
Wódka to jednak nie wszystko - nikt przecież nie powiedział, że kobiety nie mogą umilić sobie czasu typowo "męskimi" alkoholami. W menu kobiecego wieczoru równie dobrze może znaleźć się whisky czy gin. Istnieje całe mnóstwo przepisów na drinki, które stanowić będą wyborne dopełnienie imprezy.

Bardzo dobrym kobiecym drinkiem okaże się gin i wspomniana wcześniej wódka. Do 60 ml tego alkoholu dodajemy 20-30 ml ginu, a następnie łączymy mieszankę z lodem oraz dwoma dowolnymi sokami: bardzo dobrze sprawdzą się zwłaszcza soki porzeczkowe, mandarynkowe oraz jabłkowe. Aby nieco zneutralizować smak alkoholi, do shakera wlewamy soki. Całość energicznie wstrząsamy i przelewamy do wysokiej szklanki. Idealny drink na kobiecy wieczór jest gotowy!

Nie masz uprawnień do komentowania