Menu
logo tjk main

Samochód dla kobiety

Samochód dla kobiety
Idealny samochód dla kobiety to nie tylko stylowy wygląd i ładny kolor. Wbrew powszechnej opinii panie szczególną uwagę zwracają również na bezpieczeństwo, wygodę i funkcjonalność.

Jakie cechy powinien mieć zatem wymarzony samochód dla kobiety?
Bez względu na to czy szukamy rodzinnego auta, czy samochodu dla kobiety podstawowym kryterium wyboru odpowiedniego modelu powinny być potrzeby kierowcy. Dla jednej osoby najważniejsze może okazać się bezpieczeństwo, dla kogoś innego cechą nadrzędną będzie wygląd lub funkcjonalność. Innego samochodu potrzebuje młoda singielka, a zupełnie inne auto sprawdzi się w przypadku pracującej mamy.

Rozmiar auta - jaki rodzaj nadwozia wybrać?
Kobiety najchętniej wybierają małe i zwinne samochody. Zwłaszcza mieszkanki dużych miast doceniają kompaktowe auta, które dużo łatwiej zaparkować na ciasnym parkingu.

W tym wypadku bardzo dobrym rozwiązaniem okażą się także czujniki parkowania lub kamera cofania. To niezbędny element wyposażenia zwłaszcza samochodów o większych gabarytach np. również popularnych wśród kobiet SUV-ów. W takich autach, panie doceniają dużą przestrzeń, wygodną pozycję za kierownicą oraz większe poczucie bezpieczeństwa na drodze. Wyżej umiejscowione fotele ułatwiają też dostęp do dziecięcych fotelików.

Kobiecy samochód musi mieć także pojemny bagażnik, który bez problemu pomieści rodzinne bagaże, zakupy czy wózek.

Bezpieczeństwo
Ważnym argumentem przy zakupie samochodu dla kobiety są systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy. Szczególnie panie podróżujące ze swoimi pociechami zwracają uwagę na bezpieczeństwo podróży, dlatego wybierają auta wyposażone w poduszki powietrzne dla wszystkich pasażerów oraz system mocowania fotelików dla dzieci ISOFIX. Coraz większą popularnością cieszą się też nowoczesne systemy zapobiegania kolizjom, wspomagania hamowania awaryjnego czy asystent pasa ruchu.

Funkcjonalność
Liczne schowki, uchwyty czy wieszaki pomogą zorganizować i uporządkować samochodową przestrzeń. W kobiecym aucie nie może zabraknąć też dodatkowych akcesoriów takich jak bluetooth czy GPS, które ułatwiają jazdę każdemu kierowcy. Wymarzonym rozwiązaniem jest także system bezdotykowego otwierania bagażnika. Idealnie sprawdza się w sytuacji, gdy mamy zajęte ręce, np. siatkami z zakupami.

Panie kupują auta, które doskonale sprawdzają się w każdej sytuacji, zarówno podczas jazdy w mieście, jak i w trakcie dłuższych podróży. Wybierając samochód dla kobiety mimo wszystko nie można zapomnieć o stylowym wyglądzie. Bezpieczne oraz funkcjonalne auto w nowoczesnej i eleganckiej odsłonie spełni oczekiwania każdej kobiety.

Koszty: czy kredyt na auto się opłaca?
Kobiety do kwestii zakupu aut podchodzą często bardziej racjonalnie niż mężczyźni. Z tego względu wybierają mniejsze, a co za tym idzie bardziej ekonomiczne silniki. Biorąc pod uwagę kobiece potrzeby warto rozważyć zakup nowego, czyli bezpiecznego i bezawaryjnego samochodu z gwarancją oraz pakietem przeglądów. Atrakcyjne oferty kredytu na auto umożliwiają sfinansowanie takiej inwestycji bez nadmiernego obciążania domowego budżetu. Dobrze skalkulowany kredyt na auto nie musi być drogi. Coraz więcej instytucji finansowych dopuszcza elastyczne warunki spłaty - czyli zawieszenie lub wcześniejsze spłacenie kredytu na auto.

Nie masz uprawnień do komentowania