Menu
logo tjk main

Najlepsze propozycje na spędzenie Walentynek dla par i singli

Najlepsze propozycje na spędzenie Walentynek dla par i singli Foto: sheknows.com
Walentynki, święto zakochanych, dzień pełen magii. Większość z nas je lubi, choć nie każdy się przyzna. Dla jednych świetna okazja na oświadczyny przy romantycznej kolacji, inni wolą spędzić je w domu z ukochaną osobą lub w gronie najbliższych znajomych.

Co zrobić, żeby nasz pomysł okazał się przyjemną alternatywą a nie fatalną porażką?
Jak spędzić oryginalnie Walentynki poza domem albo w domowym zaciszu?

Weekend Walentynkowy
Wiele polskich hoteli oferuje świetną propozycję na spędzenie walentynkowego weekendu. Tego typu pakiety trwają 2-3 dni i zawierają nocleg dla dwojga w hotelowym apartamencie o wysokim standardzie, wykwintne wyżywienie wraz z romantyczną kolacją walentynkową, a nawet niespodzianki w formie prezentów. Bardzo często pakiet obejmuje również bezpłatny wstęp do jacuzzi, na basen czy też masaż relaksacyjny. Niektóre pensjonaty w swoim zestawie proponują dodatkowo takie atrakcje jak koncert znanego zespołu, romantyczna sesja zdjęciowa dla dwojga, czy też bal walentynkowy. Jest to świetna opcja na oderwanie się od życia codziennego i zasmakowanie trochę luksusu. Klienci pakietów walentynkowych są traktowani w sposób szczególny z uwagi na wyjątkowość tego święta. Cena pakietu waha się w granicach 250-500 złotych od osoby w zależności od miejsca pobytu oraz ilości zawartych w nim atrakcji.

walentine1
http://mmzoneblog.com

Kolacja Walentynkowa
Dla tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na weekendowy wyjazd, restauracje oferują spędzenie wieczoru walentynkowego przy romantycznej kolacji we dwoje. Taka kolacja obejmuje zupę, drugie danie, deser oraz drink do wyboru lub dobrej jakości wino. Oczywiście serwowane dania cechują się wysokim poziomem jakości i niesamowitym smakiem, który na pewno zapamiętamy na długo. Po takiej kolacji spędzonej w miłym towarzystwie przy nastrojowej muzyce, dobrą kontynuacją będzie wspólny spacer w świetle gwiazd. Wieczór dostarczy nam wielu niezapomnianych wrażeń i nie sprawi rozczarowania naszej drugiej połówce. Cena takiej formy spędzenia wieczoru walentynkowego to zazwyczaj około 100 zł na osobę.

walentine2
http://communitytimes.me

Różnego rodzaju degustacje
Świetnym pomysłem na spędzenie tego magicznego dnia lub wieczoru może być zaproszenie swojej drugiej połówki na degustację. Możemy znaleźć wiele ofert degustacyjnych począwszy od degustacji wina, gorącej czekolady i topionych w niej owoców, aż po kosztowanie afrodyzjaków z zasłoniętymi oczami. Taki sposób spędzenia czasu, gwarantuje świetną zabawę. Cena to zazwyczaj mniej niż 100 zł za dwie osoby.

Miły wieczór w domowym zaciszu
Jeśli nie mamy ochoty na jakiekolwiek wyjście z domu w Walentynki, możemy sami przygotować romantyczną kolację dla ukochanej osoby w warunkach domowych. Warto ugotować samemu coś lekkiego. Wartą rozpatrzenia propozycją jest użycie w kuchni afrodyzjaków, polecanych przez wiele kulinarnych osobistości. Jednak gdy nie czujemy się dobrze w roli kucharza, możemy zamówić coś wykwintnego z dobrej restauracji. Obowiązkowo musimy zadbać o nastrój. Koniecznie otwórzmy dobre gatunkowo wino i zapalmy zapachowe świece. Dodatkowym miłym akcentem będzie rozsypanie na stole lub podłodze niedużej ilości płatków róż. Nasza druga połówka z pewnością doceni takie romantyczne gesty.

Po kolacji możemy uatrakcyjnić nasz wieczór wspólną kąpielą w wannie wypełnionej po brzegi pianą, trzymając w dłoni kieliszek z szampanem i słuchając nastrojowej muzyki. Romantyczne chwile gwarantowane.

walentine3
http://images.huffingtonpost.com

Jesteś singlem? Też możesz świętować!
Pomimo, że Walentynki są powszechnie przyjęte jako święto zakochanych, nie znaczy, że Ty jako singielka nie możesz ich obchodzić! Wiele samotnych kobiet właśnie w ten dzień czuje smutek, przygnębienie z powodu braku miłości w ich życiu. Walentynki nie muszą być dniem znienawidzonym przez singli! Przecież to świetna okazja aby spędzić czas z rodziną, czy znajomymi, którzy również nie mają drugiej połówki. Wybierz się na spacer z koleżanką, poplotkuj przy winie z mamą lub zjedz smaczną kolację z kumplem przy dobrej komedii. Jeśli nie masz nikogo z kim mogłabyś spędzić ten wieczór - zrób to sama. Nie musisz się smucić i psuć sobie zabawy.

woman 1172723 640
Czasami warto zapalić świece, powrócić myślami do naszych nastoletnich czasów i zrobić sobie walentynkowe wróżby. Kto wie, może imię naszego przyszłego męża będzie właśnie takie jakie wyszło nam w walentynkowej wróżbie? A może szaleństwo walentynkowych zakupów? Możesz wybrać się sama lub z przyjaciółką. Kupno kilku nowych ubrań czy kosmetyków spowoduje uśmiech na twarzy każdej kobiety i z pewnością poprawi nastrój. Po udanych zakupach polecamy pyszną kawę w kawiarni w towarzystwie słodkiego wypieku.

walentine5
http://www.blogmost.com

Zakochane pary, często jako sposób spędzenia czasu w to święto, wybierają rozmaite masaże czy pobyt w spa. Czy Ty jako singielka nie możesz zafundować sobie trochę luksusu? Zabiegi kosmetyczne lub masaż ciepłą czekoladą to fajne rozwiązanie również dla samotnej osoby. Odrobina relaksu pozwoli Ci oderwać się od rzeczywistości i na chwilę zapomnieć o troskach.

Sposobów na spędzenie niesamowitego czasu walentynkowego jest wiele. Hotele, restauracje, kurorty spa, gdzie możemy wybrać się sami, z przyjaciółmi lub z naszą walentynką.

Walentynki mogą być wspaniałym czasem dla każdego z nas bez względu na nasz status. Nie odbierajmy sobie tej zabawy.

Emilia Kwiatek

Nie masz uprawnień do komentowania