Menu
logo tjk main

Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody?

Co zrobić, gdy iPhone wpadnie do wody?
Nawet najnowocześniejsze iPhony nie przepadają za wodą, tym bardziej, kiedy przez przypadek całe do niej wpadną. Mamy kilka możliwości, aby w takiej sytuacji uratować sprzęt i przy okazji nie musieć wydawać pieniędzy na nowy. W wielu sytuacjach liczy się czas, więc już dziś poznaj kilka zasad, które pomogą Ci uratować iPhone przed całkowitym i nieodwracalnym zalaniem.

Od czego zacząć?
Nie da się ukryć, że coraz więcej osób korzysta z urządzeń podczas kąpieli, czy bierze je, kiedy wchodzą do morza lub jeziora, aby zrobić sobie tak popularne selfie. Niestety w takich sytuacjach sprzęt jest narażony na bezpośredni kontakt z wodą, po którym będzie bardzo trudno mu wrócić do pełnej sprawności. Jednak, kiedy już to się stanie, bardzo ważna będzie nasza reakcja. Niewłaściwe zachowanie jeszcze bardziej zmniejszy nadzieje na dalsze korzystanie z telefonu.

Zasady postępowania podczas zalania telefonu
1. Po pierwsze, wyciągnij jak najszybciej telefon ze zbiornika wody, mimo że to oczywista sprawa, to jednak wiele osób jest tak bardzo przerażona tą sytuacją, że zbyt późno zaczyna reagować. Każda sekunda pod wodą będzie działać na szkodę telefonu, więc konieczny będzie refleks.
2. Dobrym rozwiązaniem będzie delikatne, acz energiczne potrząsanie urządzeniem, dzięki czemu nagromadzona ilość wody może wypłynąć, zanim dostanie się do jeszcze bardziej wewnętrznych jego części.
3. Jeśli kontakt z wodą był niewielki i woda nie przedostała się zbyt głęboko, to można zaryzykować i poczekać. Jednak nie da się ukryć, że większość osób woli oddać sprzęt do serwisu, takiego jak np. https://www.maclife.pl/.

Nie ryzykuj - skorzystaj szybko z serwisu
W przypadku większego zalania nie da się uniknąć serwisu. Możemy czytać o przeróżnych sposobach na samodzielne ratowanie sprzętu, jednak w rezultacie jeszcze bardziej pogorszymy całą sytuację. Dlatego też warto poszukać odpowiedniej firmy, która zajmuje się serwisem pogwarancyjnym. Niestety bardzo rzadko można znaleźć producenta, który uwzględni zalanie w ramach gwarancji. Błyskawiczne działanie sprawi, że już po około 2-3 tygodniach otrzymamy swój sprzęt w idealnym stanie. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że firma serwisowa podejmie przede wszystkim próbę czyszczenia telefonu. Niestety w tym przypadku nie zawsze możemy liczyć na wysoką jakość. Prawidłowo wykonana usługa będzie polegać na demontażu ekranów ochronnych oraz wyczyszczeniu w specjalnej wanience ultradźwiękowej z płynem antykorozyjnym. Dzięki temu procesowi zniknie wilgoć oraz korozja. Dopiero później będzie można zorientować się, czy odzyskanie pełnej sprawności telefonu jest w ogóle możliwe lub, czy trzeba coś dalej naprawiać.

Czego nie robić?
Najważniejsze jest to, aby nie włączać sprzętu, gdyż tylko pogorszymy całą sytuację. Wbrew różnym teorią również szkodliwe może okazać się suszenie na słońcu, na kaloryferze, czy suszarką. Nie warto również korzystać z domowych sposobów, czyli wykorzystywać higroskopijne właściwości ryżu, gdyż w przypadku telefonu nasze wysiłki pójdą na marne.

Nie masz uprawnień do komentowania