Menu
logo tjk main

Godzina urodzenia wiele o nas mówi. Sprawdź co oznacza Twoja

Pixabay.com Foto: Pixabay.com
Godzina urodzenia to wyjątkowy czas, który ma duży wpływ na nasze dalsze życie. Prawie każdy dzień i godzina posiada specjalne wibracje, które oddziałują na nasz bioenergetyczny ładunek energii, a szczególnie podczas tej chwili, gdy przychodziliśmy na ten świat. Dzięki temu możemy lepiej zrozumieć nasze zachowanie, postawę i humory. Dwudziestoczterogodzinna tarcza zegara została podzielona na  sześć cykli numerycznych, gdzie każdej godzinie przypisuje się specjalne znaczenie.

Pomiędzy godziną 20.00 i 24.00
Urodzeni w tym czasie są pewni siebie i trudno jest im tę pewność odebrać. Nie lubią gdy ich ego zostaje urażone. Są urodzonymi przywódcami, a ich dominująca natura sprawia, że szybko odnoszą sukcesy. W ciągu dnia potrzebują trochę czasu tylko dla siebie, aby uporządkować swoje niespokojne myśli i zyskać siły do dalszego kontaktu z ludźmi. Potrzebują także kontroli nad rzeczami i sytuacjami. Mają skłonności do czytania literatury wysokiej i filozofii. Są osobami uduchowionymi, które jeśliby tylko chciały, mogłyby mieć silny wpływ na innych. Posiadają duży autorytet wśród swojej rodziny i przyjaciół. Mogą sprawiać wrażenie zarozumiałych z powodu ich dużej pewności siebie oraz mocnej życiowej energii.

Pomiędzy północą a 4.00 rano
Ludzie urodzeni o tej porze mają spokojną i wyciszoną naturę. Lubią marzyć i bujać w obłokach. Charakteryzuje ich wyobraźnia i czasami nie potrafią odnaleźć się w szarej rzeczywistości. Mają wyjątkowo romantyczną i liryczną duszę, dlatego niektórzy nie rozumieją ich sposobu myślenia oraz zachowania. Bywają roztargnieni i nieobecni myślami. Posiadają szlachetną duszę i usposobienie, więc chętnie pomagają innym. Są idealistami, którzy są wierni swoim ideałom już od dzieciństwa. Wahają się pomiędzy swoimi celami życiowymi, co powoduje rozchwianie i niepokój. Łatwo przychodzi im przekazywanie wiedzy, w czym są bardzo dobrzy.

Pomiędzy godziną 4.00 i 8.00 rano
Tzw. ranne ptaszki są najbardziej uparte i zawzięte w tym co robią. Są bardzo praktyczne i trudno jest ich czymś zaskoczyć, ponieważ zawsze są przygotowane na życiowe trudności oraz niespodzianki. Bardzo chętnie spełniają marzenia i pragnienia innych, w co wkładają wiele wysiłku. Najczęściej są bardzo inteligentne, ale nie przynosi im to dużych korzyści materialnych. Wyróżniają się szybkością w działaniu. Jak mało kto, łatwo odnajdują się w teraźniejszym świecie. Dążą do tego, by być dla innych wzorem.

Pomiędzy godziną 8.00 a 12.00
Przed południem rodzą się optymiści i filozofowie. Potrafią rozweselić innych, nawet swoją obecnością. Odznaczają się ambicją, łatwo osiągają swoje plany zawodowe. W życiu prywatnym są uduchowieni, lubią filozofować o sensie życia i relacjach międzyludzkich. Posiadają również liczne talenty. Oprócz tego, są bardzo żwawi, pogodni, często pogrążeni we własnym niepokoju twórczym. Wokół nich unosi się atmosfera ciepła i oddanej miłości. Są także empatyczni i wyrafinowani w swoich gustach, jak i postępowaniu.

Pomiędzy godziną 12.00 a 16.00
Popołudniowe dzieci są energiczne, sprytne i bardzo kreatywne. Żywiołowy duch, ciekawskie usposobienie a także mnóstwo energii - takimi cechami odznaczają się urodzeni pomiędzy tymi godzinami. Zawody, które są dla nich najlepsze to nauczyciel, policjant i wielki mówca. Odnajdują się w sytuacjach kiedy muszą dużo przemawiać, ale także w każdej innej profesji, gdzie mogą wykazać się swoim duchem kreatywności. W kontaktach międzyludzkich skłonni są do tworzenia konfliktów, ponieważ uważają, że życie bez kłótni jest po prostu nudne.

Pomiędzy godziną 16.00 a 20.00
Późne popołudnie to czas wędrowców i tułaczy. Wyróżnia ich niespokojny duch, który prowadzi do wyzwań i nieznanych, nowych sytuacji. Są towarzyskimi buntownikami, a ich energia jest prawdziwym darem. Konsekwencją tego może być skłonność do lęków i obaw. Chociaż postępują czasami pochopnie, zawsze mają jakiś plan, by nie martwić się o swoją przyszłość. W czynach są dynamiczni, a ich słowa ostre i mocne. Równie szybko myślą i działają. Chcą prędko przeżyć swoje życie, które tworzą według własnych zasad i form. Często zmieniają decyzje i postawy, rozpoczynając w międzyczasie różne przedsięwzięcia. Ci, którzy dobrze ich nie znają, mogą postrzegać ich jako „w gorącej wodzie kąpani”, ale tak naprawdę, są bardzo świadomi swoich ruchów i czynów.

Dowiedziałaś się więcej o sobie? Pamiętaj, że nie są to sztywne schematy, ponieważ wiele czynników może wpływać na nasze cechy charakteru i usposobienie, chociażby pora roku, podczas której zostaliśmy urodzeni. Bywa, że niektórzy noszą w sobie złożenie wszystkich powyższych cykli, co świadczy o skomplikowanej naturze człowieka.

Justyna Jędrych

Nie masz uprawnień do komentowania